След успех на „Армията“: ЦСКА на точка от върха (ВИДЕО)

Браян Морено влезе от пейката и донесе успеха над Септември

ЦСКА записа десета поредна победа над Септември (София) във всички турнири, след като спечели с минималното 1:0 домакинството си от 6-ия кръг на футболната ни efbet Лига.

„Червените“ се наложиха на своя стадион „Българска армия“ с гол през второто полувреме на Браян Морено, паднал след страхотна контраатака.

Техният треньор Саша Илич направи цели 9 в стартовия състав спрямо успеха над Сейнт Патрикс в Европа през седмицата, но въпреки това момчетата му започна по-активно срещата, но без да застрашат сериозно вратата на Димитър Шейтанов.

В 9-ата минута гол на Симеон Александров от Септември бе отменен заради засада.

Страничният рефер много се забави с вдигането на флага, като той направи това едва след като Александров вкара топката във вратата, пазена от Евтимов. Ситуацията бе прегледана и с ВАР, който потвърди нередовната позиция на 17-ката на гостите.

След първите няколко добри минути за „армейците“ инициативата премина в Септември. Гостите владеят топката и по най-разнообразни начини атакуват вратата на ЦСКА.

В 27-ата минута домакините направиха най-добрата си атака. Йомов отклони към Назон, който проби в наказателното поле и стреля, но в аут.

В 40-ата минута, след грешка на Александър Тодоров от Септември, Линдсет получи топката и я разпредели към Йомов, който очи в очи с вратаря Шейтанов, а и от добра позиция, изкара топката встрани от вратата.

На почивката треньорът на Септември Славко Матич извърши една промяна – на мястото на капитана Кристиян Пешов в игра влезе Асен Георгиев.

Втората част започна като първата. ЦСКА е по-активният отбор, стига опасно близо до вратата на Септември, но не успява да създаде много чисто положение, а заради това респективно не пада и гол.

В 54-ата минута Браян Морено замени Дюкенс Назон, а само 5 по-късно откри резултата!

След триходова контраатака между Линдсет, Туфегджич и Морено, последният завърши атаката по категоричен начин и изрази радостта си с атрактивен танц.

Седем минути по-късно Джонатан Линдсет проби добре в наказателното поле и центрира. След доброто му подаване Жеферсон отправи удар с глава, но право в ръцете на Димитър Шейтанов.

В 73-ата минута Шопов подаде прекрасно към Браян Морено, но този път колумбиецът не бе толкова прецизен в своя удар и дори не уцели вратата.

В 79-ата минута Калоян Кръстев се появи на терена само минута по-късно направи уникална глупост. Българският нападател бе изведен абсолютно сам срещу Шейтанов, навлезе навътре, озова се на няколко метра и тогава вместо да завърши добрата ситуация поне с удар, той реши да подава на Морено и сгреши.

До края попадения не паднаха и така ЦСКА постигна трети пореден успех в първенството, като по този начин събра 13 точки и вече е само на 1 от върха, а и с мач по-малко от лидера ЦСКА 1948.

Септември (София) пък остана с 4 точки на 13-ата позиция във временното класиране.

ЦСКА - СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 1:0
1:0 Браян Морено (60)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 16. Асен Дончев, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 13. Галин Минков, 3. Жеферсон, 11 . Лазар Туфегджич, 8. Станислав Шопов, 10.  Георги Йомов-К, 7. Джонатан Линдсет, 9.  Дюкенс Назон;

Треньор: Саша Илич;

СЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов, 16. Кристиян  Пешов-К, 7. Айкут Рамадан, 8. Александър Тодоров, 9 Димитър Костадинов, 4. Иван Арсов, 18. Красиан Колев, 11. Мартин Ачков, 22. Мартин Стойчев, 17. Симеон  Александров, 14. Мартин Стоянов;

Треньор: Славко Матич;

Съдия: Драгомир Драганов.