Славия обърна Ботев (Враца)(ВИДЕО)

"Белите" стигнаха до победа с 2:1, Меси бележи за гостите

Славия обърна и победи Ботев Враца с 2:1 в двубой от седмия кръг на efbet Лига.

В 26-ата минута Даниел Генов центрира от корнер, а Меси Биатумусока засече топката с глава, за да даде аванс на врачани на тежкия терен на стадион „Александър Шаламанов“.

Натискът на Славия в края на първата част обаче даде резултат и с красиво акробатично изпълнение на Кемело Нгуена „белите“ изравниха резултата в добавеното време на първото полувреме.

Втората част също започна ударно за столичани. Красимир Костов спаси изстрел на Радослав Кирилов, но при добавката Тони Тасев бе точен с глава в опразнената врата за 2:1.

В следващия кръг Славия гостува на Арда, а Ботев Враца приема Левски у дома.

С този успех, тимът на Златомир Загорчич, се изкачи на петото място в класирането. Врачани пък са 10-и.

Славия награди Мартин Георгиев и още трима свои юноши

Теренът на стадион "Александър Шаламанов" не е в най-доброто си състояние заради проливния дъжд, излял се над София преди срещата.

Още в третата минута Мирослав Маринов вкара топката с глава в мрежата на Светослав Вуцов, но бе отсъдена засада, която след дълго преглеждане с ВАР, бе потвърдена.

В 10-ата минута Галин Иванов навлезе в наказателното поле и стреля от удобна позиция, но покрай вратата на Красимир Костов.

В следващите минути опасните атаки липсваха, тъй като на футболистите им бе трудно да се адаптират към наводнения терен.

Славия започна домакински натиск след като измина четвърт час от началото на двубоя. В 18-ата минута Тони Тасев центрира от ъглов удар, а Кемело Нгуена стреля с глава, но Костов се намеси и спаси. Малко след това Галин Иванов също отправи удар с глава, но уцели напречната греда.

В 26-ата минута Даниел Генов центрира от ъглов удар, а Меси Биатумусока вкара с глава топката в мрежата на Вуцов.

Десет минути след това Сантиаго Монтоя бе изведен на добра позиция, но Светослав Вуцов бе заел добра позиция и спаси изстрела му. В 41-ата минута Виктор Василев също маше шанс да стреля към вратата на домакините, но прати топката много над вратата.

В края на първата част Людовик Соарес центрира в наказателното поле, но последвалия изстрел на Йон Бакеро с глава бе неточен.

В добавеното време към първото полувреме Радослав Кирилов центрира в наказателното поле, а Кемело Нгуено с красиво акробатично изпълнение изравни резултата на стадион "Александър Шаламанов".

Славия започна ударно и втората част на срещата. Йон Бакеро започна контраатака за "белите", извеждайки Радослав Кирилов. Ударът на капитана на домакините бе спасен от Красимир Костов, но при добавката Тони Тасев бе точен в опразнената врата.

В 65-ата минута Йон Бакеро центрира остро в наказателното поле, но Радослав Кирилов се размина с топката и не успя да я засече във вратата на Красимир Костов.

Четвърт час преди края на мача Росен Кирилов се вбеси, след като Георги Вълчев препъна Даниел Генов, но Ивелин Занев не отсъди нарушение в полза на врачани.

В 80-ата минута Радослав Захариев пробва мерника си отдалеч, но стреля много неточно покрай вратата. В последната минута на редовното време Людовик Соарес отправи диагонален изстрел, но той бе встрани от целта.

Славия - Ботев Враца 2:1
0:1 Меси Биатумусока 26
1:1 Камело Нгуена 45+
2:1 Тони Тасев 49

Състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 93. Кемело Нгуена, 71. Кристиян Стоянов, 33. Галин Иванов, 10. Радослав Кирилов - к, 88. Тони Тасев, 7. Йон Бакеро

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 8. Диего Фераресо, 10. Сантиаго Монтоя, 11. Виктор Василев, 14. Мартин Атанасов, 15. Миролслав Маринов, 17. Чавдар Ивайлов, 20. Меси Биатумусока, 23. Браян Мендоса, 24. Стефан Гаврилов, 9. Даниел Генов