СЕНЗАЦИЯ НА "ОЛД ТРАФОРД": Юнайтед постави Ливърпул на колене (ВИДЕО)

Домакините постигнаха успех с 2:1

Манчестър Юнайтед победи Ливърпул в голямото дерби на Англия с 2:1 в мач от втория кръг на Висшата лига.

В 11-ата минута Антони Еланга пропиля отлична възможност, след като удар от близка дистанция стреля на сантиметри от левия страничен стълб.

Пет минути по-късно „червените дяволи“ излязоха напред в резултата, след като Антони Еланга изведе Джейдън Санчо, който с хубав удар парти топката в долния десен ъгъл на вратата на Алисон.

Ливърпул опита да се върне в мача в 42-ата минута, когато Джеймс Милнър се освободи от пазача си при ъглов удар и стреля с глава, но ударът му бе блокиран.

В 53-ата минута Юнайтед излезе с два гола аванс в резултата, след като Маркъс Рашфорд бе изведен от Антони Марсиал сам срещу Алисон, а англичанинът с прецизен изстрел в близкия ъгъл покачи на 2:0.

Три минути по-късно Рашфорд бе близо до нов гол, но този път Алисон спаси.

В 76-ата минута Рашфрод отправи нов опасен удар от наказателното поле, но бе неточен.

В 81-ата минута Фабио Карвальо стреля, Де Хеа спаси, но Мохамед Салах отправи нов изстрел, при който испанецът бе безпомощен и намали изоставането на мърсисайдци.

Това обаче не бе достатъчно и възпитаниците на Юрген Клоп в трети пореден кръг не постигна победа.