Николова спечели сребърен медал в многобоя

Калейн остана четвърта на Световната купа в Клуж

Стилияна Николова спечели сребърен медал в многобоя, а Боряна Калейн остана четвърта на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в Клуж (Румъния).

Николова изигра отлично четирите си съчетания и има сбор от 135.950 точки. Днес тя получи втори по сила оценки оценки на бухалки и на лента съответно 34.800 и 33.250 точки, а от вчера има 34.700 на обръч и 33.200 на топка. Така Николова ще играе на финалите и на четирите уреда в неделя.

Калейн завърши на четвърто място в многобоя със 131.300 точки. Днес тя допусна грешки и беше оценена с 30.250 на бухалки и 31.850 на лента, а в петък има 35.500 на обръч и 33.700 на топка. Европейската вицешампионка от последните два шампионата на Стария континент ще играе на три от четирите финала. Калейн не е сред финалистките на бухалки, където остана с 13-а оценка.

Шампионка в многобоя стана италианката София Рафаели със 141.600 точки (36.200 обръч, 36.000 топка, 35.650 бухалки, 33.750 лента), а бронзовото отличие спечели представителката на Израел Дария Атаманов със 133.400 точки (35.900, 32.250, 32.800, 32.450), която стана европейска шампионка в Тел Авив през юни.

Съдия за България при жените е Филипа Филипова.

По-късно днес е надпреварата на три ленти и две топки при ансамблите, след което ще станат ясни медалистите в многобоя. Тимът на България е на второ място след Израел след изпълненията с пет обръча в петък вечерта.

В турнира участват 41 индивидуални гимнастички и 17 ансамбъла.

Световната купа в Клуж е последна проверка преди Световното първенство по художествена гимнастика в София от 14 до 18 септември.