БИТКА, НЕРВИ, ДРАМА: ЦСКА ликува в дербито! (ВИДЕО)

Късен обрат донесе успеха срещу ЦСКА 1948

ЦСКА спечели изключително драматично и след много нерви домакинството си на ЦСКА 1948 от 8-ия кръг на футболната ни efbet Лига.

„Армейците“ стигнаха до обрат, за да спечелят с 2:1 срещата, която бе съпроводена с много нерви и скандали, за да приключи с луда радост за феновете на домакините и първо поражение за възпитаниците на Любослав Пенев.

Те остават лидери във временното класиране със 17 точки, но вече имат само с 1 повече от своя съперник и Лудогорец, а са изиграли с 2 мача повече от преследвачите.

Напрежението на стадион „Българска армия“ започна още преди началния съдийски сигнал, при пристигането на гостуващата делегация и футболисти, които бяха посрещнати с бурни освирквания и обидни реплики.

В началните минути на срещата пък голови положения липсваха, но скандалната обстановка ескалира, тъй като домакинските фенове замеряха със седалки и бутилки официалните лица на ЦСКА 1948, така че се наложи последните да напуснат ложата на стадиона.

Междувременно ЦСКА отправи първия изстрел чрез Дюкенс Назон, ала той бе неточен. В 10-ата минута пък пред гостите се откри страхотна възможност, но Густаво Бусато отрази удара на Карлос Охене.

ЦСКА 1948 обаче продължи да бъде по-активният отбор на терена и в 21-ата минута удари греда. След груба грешка на Мено Кох при изнасянето на топката тя стигна до Георги Русев и той пробва да прехвърли вратаря Бусато. Това не се получи, a притичалият Ангел Бастунов успя да стигне до кълбото, но само, за да го прати в страничната греда от близка дистанция.

После Маурисио Гарсес от домакините имаше добра възможност да открие резултата, ала се засуети и реши да търси Брайън Морено, но много несполучливо.

В 35-ата минута именно Морено стреля от дистанция, ала встрани от вратата.

Пет минути преди края на първата част Линдсет подаде към Гарсес, който с успореден пас потърси Дюкенс Назон, ала нападателят на ЦСКА не съумя да стигне до топката.

Така първото полувреме приключи без попадения. Такова обаче падна скоро след началото на второто. В 51-ата минута ЦСКА 1948 откри, след като новото попълнение Радослав Кирилов дебютира с асистенция от пейката. Той изведе Ангел Бастунов сам срещу Бусато, за да може халфът да се реабилитира за пропуска си от първата част и да даде аванс на своя тим.

Домакините реагираха подобаващо и заиграха на по-високи обороти като можеха да изравнят само 7 минути по-късно. Ударът с глава на Жеферсон след корнер обаче бе блокиран, а добавката на Маурисио Гарсез излезе в аут.

Не след дълго Иван Турицов стреля мощно от воле, но на сантиметри над напречната греда.

В 69-ата минута ЦСКА пропусна невероятно положение, след като Дауда Бамба се озова очи в очи с Даниел Наумов и отправи първия точен удар на домакините в мача, но Даниел Наумов спаси.

След това вратарят отрази и шут на Джонатан Линдсет, за да се стигне до 77-ата минута, когато ЦСКА получи дузпа.

След центриране от корнер и удар с глава Елитон игра с ръка в наказателното си поле, което първоначално остана незабелязано от съдията.

Последва фрапантен пропуск на Амос Юга от непосредствена близост и преглеждане на ситуацията с ВАР, което доведе до дузпа в полза на домакините.

Иван Турицов застана зад топката и хладнокръвно я прати в мрежата на отличния през целия мач капитан на гостите Наумов.

ЦСКА заигра много силно след изравнителното попадение и буквално окупира наказателното поле на гостите.

В заключителната част на двубоя Дюкенс Назон удари гредата, след като прехвърли Наумов, който обаче се оказа безпомощен в 87-ата минута.

Тогава Юрген Матей подаде на Брадли де Нойер и той с топовен удар от дистанция прати топката първо в напречната греда, а после и в мрежата, за да оформи крайното 2:1 и да хвърли в истински екстаз феновете по трибуните.

ЦСКА - ЦСКА 1948 2:1
0:1 Ангел Бастунов (52)
1:1 Иван Турицов (78, дузпа)
2:1 Брадли де Нойер (88)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 5. Брадли де Нойер, 4. Мено Кох, 2. Юрген Матей (к), 3. Жеферсон Телес, 21. Амос Юга, 28. Браян Морено, 7. Джонатан Линдсет, 27. Маурисио Гарсес, 19. Иван Турицов, 9. Дюкенс Назон;

Треньор: Саша Илич;

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (к), 19. Стив Фуртадо, 22. Реян Даскалов, 14. Дос Сантос, 2. Джонатан Перейра, 18. Ивайло Чочев, 58. Октавио, 6. Карлос Охене, 7. Марио Топузов, 20. Ангел Бастунов, 10. Георги Русев;

Треньор: Любослав Пенев;