Байерн Мюнхен надви с 2:0 Интер на "Сан Сиро"

Лерой Сане с ключва роля за успеха на своя тим

Байерн Мюнхен  надви с 2:0 Интер на "Сан Сиро"

Един от фаворитите за спечелване на тазгодишното издание на Шампионската лига - Байерн Мюнхен, стартира турнира с победа. Баварците се наложиха с 2:0 над Интер на "Джузепе Меаца" в мач от група С. Головете за баварците вкараха Лирой Сане в 25-ата минута, а в 66-ата минута Данило Д`Амброзио си вкара автогол.

Успехът беше напълно заслужен за отбора на Юлиан Нагелсман, който беше далеч по-добрият отбор на терена. Германският хегемон пропусна няколко добри възможности за попадение чрез Йозуа Кимих, Томас Мюлер и Садио Мане, но дебютиралия в този мач за домакините Андре Онана спаси. "Нерадзурите" имаха силни начални минути на втората част, но за повече нямаха сили.

Първият удар към една от двете врати беше отправен в 3-ата минута. Йозуа Кимих стреля от границата на наказателното поле, но Андре Онана се справи. Секудни по-късно отново Кимих обстрелва вратата на домакините, но отново камерунският страж успя да избие. В 7-ата минута Коман беше изведен отдясно сам срещу Онана. Френското крило опита да прехвърли вратаря, но не сполучи. Две минути след това Садио Мане свали центриране отдясно за Лирой Сане. Десетката намери Томас Мюлер на дузпата, който отправи удар от трудна позиция, но вратарят отново се намеси и спаси.

В 12-ата минута Хакан Чалханоолу потърси Дензъл Дъмфрис с остро центриране на далечната греда. Нидерландецът обаче беше затворен от Алфонсо Дейвис и не успя да отправи опасен удар към вратата на гостите. Пет минути след това Данило Д`Амброзио се озова на стрелкова позиция и отправи удар от около 12 метра, Мануел Нойер обаче не беше затруднен. Малко след това Кимих за четвърти път отправи удар от далечна дистанция, но Онана улови.

В 23-ата минута баварците пропуснаха страхотна възможност за гол. Сане намери Мане в наказателното поле, а сенегалецът заложи топката за Мюлер, който отправи удар от 12-13 метра, но Онана с чудесна намеса изби в корнер. Малко след това Мюлер беше оставен непокрит на границата на наказателното поле и отправи коварен шут, а камерунският вратар пак беше на висота.

В 25-ата минута натискът на Байерн даде резултат. Кимих пусна страхотен извеждащ пас зад отбраната на Интер за Сане. Германецът овладя елегантно топката на гърди, преодоля вратаря и прати топката в опразнената врата за 0:1.

Десет минути по-късно Джеко отправи опасен удар с глава след центриране от корнер, но след рикошет в Мюлер кълбото премина опасно покрай вратата. Минута по-късно Мане изведе по чудесен начин Дейвис отляво в наказателното поле. Левият бек отправи удар, който Онана спаси. Топката се озова в Мюлер, чийто шут беше блокиран, а след това Забитцер стреля опасно покрай вратата.

Втората част започна с добра възможност за Интер, но Д`Амброзио стреля над вратата. "Нерадзурите" продължиха да са по-активният отбор и в 54-ата минута шут на Милан Шкриняр беше блокиран от защитник в бяло. Три минути след това се получи разбъркване в наказателното поле на домакините след центриране от корнер. Топката се озова в Мюлер, който отправи удар, но защитник успя да блокира. Малко след това Коман навлезе в наказателното поле отдясно и отправи удар, при който се получи рикошет в тялото на Шкриняр, след което топката премина опасно над вратата.

В 65-ата минута гредата спаси Интер. Кимих центрира остро, като топката рикошира в главата на Бастони и стана трудна за Онана. Вратарят първоначално улови, но след това изпусна кълбото, което срещна страничната греда.

Минута по-късно баварците нанесоха втория си удар. Сане проби през центъра и на два пъти комбинира с Коман, след което опита успоредно подаване, което Д`Амброзио опита да изчисти, но прати топката във вратата си.

В 68-ата минута Байерн беше близо до трети гол. Коман получи в наказателното поле и пусна към непокрития Мане. Сенегалецът отправи силен удар от малък ъгъл, но Онана спаси. В 83-ата минута "нерадзурите" пропиляха страхотен шанс да върнат един гол. Люка Ернандес допусна огромна грешка в своето наказателно поле, което позволи на Анхел Корея да се озове на стрелкова позиция. Аржентинецът отправи удар по диагонала, който мина покрай вратата.

Аталанта изгуби стълб в защитата си за реванша с Ливърпул

Джорджо Скалвини е аут за мача на "Джевис"

Мойс: Дано Леверкузен са прекарили с бирите

Треньорът на Уест Хем с шеговит коментар преди утрешния сблъсък в Лига Европа

Неманя Матич: Аморим е човекът за Ливърпул

Сръбският халф игра рамо до рамо с португалеца в Бенфика

Лига 1 мести ПСЖ - Ница, заради Шампионската лига

Парижани трябва да играят мача си от първенството между двете срещи с Борусия Дортмунд