Лудо дерби: Локо Сф пречупи Левски в 90-ата минута (ВИДЕО)

„Железничарите“ спечелиха драматично с 3:2

Локомотив (София) постигна трета поредна победа над Левски!

След успехите през миналия сезон и в контрола, играна през лятото, сега столичните „железничари“ спечелиха драматично с 3:2 домакинството си от 10-ия кръг на футболната ни efbet Лига.

Те откриха резултата още в 8-ата минута чрез капитана си Красимир Милошев, но в 19-ата Георги Миланов изравни със страхотно изпълнение на свободен удар.

В 52-ата отново Милошев даде аванс на Локомотив, в 74-ата Патрик-Габриел Галчев за втори път възстанови статуквото, но в последната 90-а юношата на гостите Илия Димитров донесе успеха на домакините.

Техните фенове пък прекъснаха с пиротехника мача малко след началото на второто полувреме, докато загубата не бе единствената лоша новина за Левски, тъй като защитникът Ноа Сонко Сундберг се контузи и беше откаран в болница.

Локомотив София започна срещата по-активно и заслужено излезе напред в резултата в осмата минута, след като пти изпълнение на ъглов удар Пламен Андреев не излезе убедително, остави вратата си празна и капитанът на домакините Красимир Милошев прати топката в мрежата.

При попадението Ноа Сонко Сундберг се сблъска с Пламен Андреев и изпита проблем в левия глезен, след което получи медицинска помощ и се наложи да бъде принудително заменен от Роналдо.

В 14-ата минута Карлос Франса проби добре отляво и намери Антонио Вутов, който стреля, Пламен Андреев спаси, а Димитър Митков не успя да добави на празна врата и Левски оцеля.

Левски получи шанс за изравнително попадение в 16-ата минута, след като Андриан Краев центрира опасно в наказателното поле към Илиян Стефанов, който стреля с глава, но Любенов спаси.

В 19-ата минута "сините" все пак изравниха резултата, след като Георги Миланов от около 30 метра успя да се разпише от пряк свободен удар с помощта на левия страничен стълб.

В 21-ата минута Ивелин Попов проби отдясно и центрира меко към Патрик-Габриел Галчев, който стреля с глава, но топката срещна десния страничен стълб на вратата на Любенов.

Половин час след началото на срещата Ноа Сонко Сундберг бе изведен на носилка от съблекалните и бе вкаран в линейка. Гамбиецът получи аблодисменти и скандирания от "сините" привърженици.

В 36-ата минута Антонио Вутов бе оставен непокрит и проби през центъра, след което стреля, топката рикошира в левия крак на Келиан ван дер Каап, след което Пламен Андреев спаси.

Четири минути по-късно Вендерсон Цунами пробва късмета си от далечна дистанция, но изпълнението му бе много неточно.

Минута след това Филип Кръстев получи топката от Илиян Стефанов на дъгата на наказателното поле и стреля по земя, но Александър Любенов улови без затруднения.

В 50-ата минута Патрик-Габриел Галчев центрира отлично към непокрития Роналдо, който стреля с глава и прати топката на около метър встрани от вратата.

В 52-та минута Красимир Милошев вкара втория си гол в мача. Капитанът на Локомотив стреля силно, топката се отклони от крак на защитник на Левски, а оттам в страничната греда и спря във вратата на Пламен Андреев.

Малко по-късно дербито бе прекъснато, тъй като феновете на домакините пуснаха няколко димки, които затрудниха видимостта на стадиона и двата отбора трябваше да изчакат, докато димът се разсея.

След подновяването на играта Левски заигра по-силно и не след дълго стигна до гол, дело на резервата Уелтън, ала той бе от засада и попадението бе отменено.

Въпреки това гостите продължиха да търсят изравняването и в 74-ата минута стигнаха до него. тогава Патрик-Габриел Галчев напредна с топка в крака и със страховит изстрел от далечна дистанция матира Любенов за 2:2.

21-годишният футболист обаче показа с жест, че няма да се зарадва на красивия си гол, тъй като в един момент от кариерата си бе част от академията на Локомотив (София).

Неговият пример обаче не бе последван от „синия“ юноша Илия Димитров, който влезе от пейката и в 90-ата минута вкара отблизо, за да донесе успеха на Локо Сф и да отпразнува бурно своя гол, заедно с всички, които милеят за домакините.

Попадението бе разгледано с ВАР заради игра с ръка в зародиша на атаката, но в крайна сметка беше зачетено.

Така „железничарите“ взеха пълния комплект от точки след 101–минутна битка и вече имат 15 в своя актив, с колкото е и отборът на Левски.

"Сините" пък записаха загуба преди дербито с ЦСКА и второ поражение в елита от началото на сезона.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 33. Алан Диас, 44. Божидар Кацаров, 21. Камен Хаджиев, 4. Мики Орачев, 26. Красимир Милошев (К), 8. Симеон Славчев, 39. Антонио Вутов, 11. Карлос Франса, 45. Димитър Митков

Резерви: 1. Дамян Дамянов, 9. Илия Димитров, 10. Валентин Николов, 22. Ивайло Найденов, 70. Димо Бакалов, 89. Матеус Дуарте, 94. Юлиан Ненов

Треньор: Станислав Генчев

Левски: 1. Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Ноа Сонко Сундберг, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 10. Ивелин Попов, 7. Георги Миланов, 14. Илиян Стефанов

Резерви: 13. Николай Михайлов, 4. Нейтън Олдър, 17. Велтон, 18. Роналдо, 88. Марин Петков

Треньор: Станимир Стоилов

Съдия: Валентин Железов

НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"