Светлана Каменова с титлата на турнира по бокс за Купа "Балкан"

България приключи състезанието с общо пет отличия

Светлана Каменова спечели Купа "Балкан". В категория до 57 килограма българската боксьорка ликува заслужено с трофея от осмото издание на международния турнир, който завърши днес в София.

Националката грабна златния медал, след като победи във финала изключително опитната италианка Ирма Теста, бронзова медалистка от Игрите в Токио 2020 и сребърна от Световното първенство тази година. Така Каменова прибави трофея "Балкан" към колекцията си от тази година, след като през февруари взе и Купа "Странджа" при дамите.

Със злато от турнира се окичи и Севда Асенова. В категория до 48 килограма тя победи на финала представителката на Узбекистан Ситора Турдибекова.

Златислава Чуканова (50 кг) остана със сребро, след като отстъпи на друга боксьорка от тази държава - Азиза Йокубова. Узбекистанката беше избрана за втора подгласничка на Светлана Каменова, докато за първа бе посочена англичанката Шона Уитъл (60 кг).

България приключи Купа "Балкан" с общо пет отличия. Освен двете титли на Светлана Каменова и Севда Асенова и среброто на Златислава Чуканова, бронз взеха Венелина Поптолева (52 кг) и Десислава Костадинова (63 кг).

Кобрата: Ще направим боксов спектакъл