Жалко! Волейболните ни националки преклониха глави пред Германия (ВИДЕО)

"Лъвиците" загубиха с 1:3 гейма

Националният отбор на България по волейбол за жени загуби от Германия с резултат 1:3 (22:25, 25:21, 23:25, 21:25) в мач от Група С на Мондиал 2022.

В първия гейм България започна плахо и все още се усещаше притеснението. Все пак българските волейболистки показаха някои добри неща и потвърдиха възможностите си във втория гейм, който контролираха през цялото време. Елица Атанасийевич, капитанът на националния ни отбор по волейбол, блестеше и в атака и в защита. Много добър втори гейм изигра и Нася Димитрова, която бе непреодолима стена в блокадата. "Лъвиците" завоюваха втория гейм с 25:21.

В третия гейм началото на Германия беше страхотно, като волейболистките на Витал Хейнен поведоха с 5:0 и успяха да поддържат една добра преднина до края на гейма. В четвъртия гейм пък нашите волйеболистки започнаха много силно и поведоха с 6:1, а резултата стигна до 11:6, но в средата на гейма дойде неочакван спад в играта на България и скоро резултата беше 16:16. Волейболистките на Германия се възползваха от колебливата игра на "лъвиците" и се откъснаха напред. Германия спечели третия сет с 25:21, въпреки че България водеше през повечето време.