Черно море надви Ботев Враца в 92-та минута (ВИДЕО)

"Моряците" с нова драматична победа

Срещата започна двуостро, като "моряците" не успяха да наложат домакински натиск в първите минути.

Така се стигна до 9-ата минута, когато домакините не успяха да изчистят една топка и тя стигна до Йохан Валбуена на дъгата на наказателното поле. Той намери Мирослав Маринов вдясно от себе си и младокът с много хубав удар по диагонал даде аванс на Ботев Враца - 1:0.

След този гол Черно море тръгна по-масирано в атака, като в 17-ата минута Мазир Сула стреля от пряк свободен удар от малко над 20 метра от вратата на врачани, но нацели стената. Малко по-късно с пропуск се отчете и Закария Беншаа.

Малко преди изтичането на половин час игра Мади Кета се завъртя много добре на лявото крило, преодолявайки съперник. Футболистът на Черно море нахлу в наказателното поле и шутира, но Красимир Костов улови топката.

Последва размяна на ситуации, като първо удар на Мазир Сула бе неточен, а след това удар с глава на Сантиаго Монтоя след центриране на Браян Мендоса мина покрай вратата. До края на първата част двата отбора не успяха да създадат нищо по-интересно и така тимът на Дани Моралес се оттегли  на почивка с гол аванс.

Второто полувреме започна ударно за Черно море. Варненци изравниха още в 47-ата минута, когато Николай Златев проби по дясното крило и центрира по земята. В наказателното поле защитата на гостите не успя да изчисти, създаде се карамбол и топката стигна до Васил Панайотов. Той не се поколеба и насочи кълбото към долния ляв ъгъл на Костов - 1:1.

Минути по-късно отново капитанът на Черно море излезе на изгодна позиция, но прати топката покрай левия страничен стълб. В 51-ата минута Живко Атанасов стреля след ъглов удар, но не успя да уцели вратата.

В 66-ата минута Браян Переа стреля с глава след центриране отдясно на Мендоса, но Георги Георгиев спаси. След угловия удар Маринов стреля зловещо, но вратарят на варненци спаси.

Преимуществото на домакините продължи и в 78-ата минута Николай Златев се завъртя много добре на границата на наказателното поле и стреля страхотно с десния крак, но нацели десния страничен стълб на вратата на Ботев Враца.

Десет минути по-късно варненският тим направи нов сериозен пропуск. Матиас Курьор овладя топката в наказателното поле, освобождавайки се от Мартин Кавдански, но ударът му от 8-9 метра мина високо над вратата.

В 87-ата минута Курьор бе изведен на дясното крило и върна топката към Беншаа, чийто удар рикошира в защитник в червено.

В добавеното време на втората част Матиас Куриор донесе трите точки за Черно море, отбелязвайки за 2:1.

Черно море – Ботев Вр 2:1

0:1 Мирослав Маринов (9') 1:1 Патайотов (47), 2:1 Куриор (90)

Стартови състави:

Черно море: 22. Георги Георгиев, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 2. Цветомир Панов, 6. Виктор Попов, 71. Васил Панайотов (к), 8. Мазир Сула, 20. Мади Кета, 88. Мимито, 31. Закария Беншаа, 9. Исмаил Иса

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 32. Мартин Дичев, 7. Матеуш Клементе, 19. Матиас Курьор, 39. Николай Златев, 77. Стефан Велев, 11. Алекс Фернандес

Старши треньор: Петър Костадинов

Ботев Вр: 76. Красимир Костов (к), 23. Браян Мендоса, 8. Диего Фераресо, 3. Мартин Кавдански, 37. Том Зарандона, 6. Антонио Георгиев, 88. Йохан Валбуена, 10. Сантиаго Монтоя, 15. Мирослав Маринов, 19. Браян Переа, 9. Даниел Генов

Резерви: 34. Федерико Рубио, 21. Жан Пиер Да Силва, 28. Клери Сербер, 14. Мартин Атанасов, 20. Меси Биатумусока, 24. Стефан Гаврилов, 91. Венцислав Христов

Старши треньор: Дани Моралес