България отпадна от Световното след четвърта загуба (ВИДЕО)

Нашите играят утре последната си среща от груповата фаза срещу тима на Казахстан

Женският национален отбор отпадна от световното първенство. Нашите загубиха за четвърти път поред - този път от Канада с 1:3 (21:25, 27:25, 20:25, 15:25). Така последният мач срещу Казахстан в събота е само за престиж. Преди това българките, водени от Лоренцо Мичели, паднаха от Германия, Сърбия и САЩ. Останахме само с 1 точка, спечелена от 2:3 срещу Бундестима.

В първия гейм почти през цялото време водиха канадките. Единствената преднина успяхме да постигнем при 18:17. Фактът, че наваксахме в резултата не помогна на момичетата, а напротив - съперникът взе лесно своето до края.

Във втората част показахме характер. Резултатът вървеше точка за точка и дълго време ние имахме предимство. Стигнахме до два геймбола при 24:23, но и двата ги пропуснахме. Все пак във финалните акорди нервите ни издържаха и спечелихме с 27:25.

Това обаче се оказа последното положително за България на световното първенство. В третия гейм отново канадките водиха пред цялото време. Още от началото авансът им растеше и накрая завършихме с 20:25.

България още имаше шанс за класиране във втората фаза. При обръщане на резултата и победа над Казахстан със сигурност продължавахме напред. Вместо това нашите напълно се сринаха. И накрая загубихме гейма с 15:25.