ЦСКА 1948 е на върха след дебютен успех на „Лаута“ (ВИДЕО)

Ивайло Чочев с 2 гола и асистенция за 3:1 над Локо Пд

ЦСКА 1948 постигна първа в историята си победа над Локомотив в Пловдив.

Ивайло Чочев отново блесна, с 2 гола и асистенция, за да спечелят „червените“ с 3:1 визитата си от 12-ия кръг на Първа лига и да оглавят временното класиране.

След успеха си на „Лаута“ те събраха 26 точки като имат с 3 повече от шампиона Лудогорец, който обаче е с 2 мача по-малко.

„Черно-белите“ на Александър Томаш пък останаха трети в таблицата с 22 пункта от 11 двубоя.

Почетното попадение за тях бе дело на Преслав Боруков, разписал се за 1:1, докато след това за гостите дебютен гол вкара Джонатан.

Чочев пък вече има 12 попадения в 11 мача през кампанията, а загубата сложи край на серията от 3 победи на Локо Пд в шампионата.

Срещата днес започна на високо темпо, като двата отбора започнаха с атаките още от самото начало. В 7-ата минута се стигна до спиране на играта, след като Мартин Паскалев пострада след удар с коляно в главата от противников състезател.

Това наложи намеса на медицинския щаб на "смърфовете", който оказа помощ на младия защитник.

В 13-ата минута в наказателното поле на гостите се създаде карамбол след центриране от ъглов удар. Преслав Боруков обаче не успя да нанесе удар, след като футболист в червено успя да избие в последния момент.

В средата на първата част Реян Даскалов стреля с глава след центриране от ъглов удар на Георги Русев, но топката мина над вратата на Динко Хоркаш.

В 28-ата минута Боруков свали много добре топката в наказателното поле за Петър Витанов, чийто удар бе спасен от Даниел Наумов. Топката обаче стигна до Димитър Илиев, чийто акробатичен удар също бе отразен от вратаря на ЦСКА 1948.

Локо Пловдив пропусна много изгодна ситуация в 37-ата минута, когато Витанов изведе Боруков в наказателното поле, но ударът му бе много слаб.

Минута по-късно Алекс Колев се измъкваше сам срещу вратаря на Локо Пд, но бе спрян от Тодор Павлов, като гостите искаха нарушение, но такова не бе отсъдено.

Две минути преди края на първата част ЦСКА 1948 стигна до страхотно положение. Стив Фуртадо центрира отдясно, Хоркаш изби, но прати топката на крака на Ивайло Чочев, който стреля. Вратарят на "черно-белите" не се намеси много добре и насочи топката към мрежата си. За негова радост притичалият Матеус Да Силва изчисти от голлинията.

В добавеното време на първата част Георги Русев взе топката от краката на Ивайло Чочев и я прати във вратата, но след намеса на ВАР се оказа, че е бил в положение на засада в хода на атаката.

Така паузата дойде при нулево реми. На почивката двамата треньори извършиха по една смяна, а второто полувреме започна вихрено.

Съперниците първо пропуснаха по веднъж, но след това си вкараха 2 попадения за 3 минути.

Гостите откриха чрез голмайстора си през сезона Ивайло Чочев.

Той бе намерен с добро центриране от Карлос Охене пред малкото наказателно поле, свали на гърди топката, а после я прати в мрежата, реализирайки своя 11-и гол в 11 мача за „червените“.

Той стана факт в 53-ата минута, а в 56-ата Бирсент Карагарен изведе находчиво Преслав Боруков зад защитата и той се разписа отблизо.

Първоначално попадението бе отменено заради засада, но след намеса на системата ВАР бе справедливо зачетено – 1:1.

Рубриката „гол след гол“ продължи малко по-късно, тъй като след още 11 минути ЦСКА 1948 отново поведе.

Този път Чочев подаде към далечната греда, където Джонатан Перейра протегна крак, за да реализира първия си гол с екипа на гостите в 67-ата минута и така да им даде за втори път аванс в мача.

Впоследствие Локомотив потърси изравняването и се настани в половината на гостите, но те устояха на натиска и в заключителните минути решиха двубоя.

В 84-ата Чочев получи в наказателното поле, финтира съперник и с плътен изстрел от 10-ина метра сложи точка на спора, оформяйки крайното 3:1 със своя втори гол в срещата.

В добавното време Алекс Колев можеше да направи успеха на гостите още по-изразителен, ала пропусна.

Въпреки това, ЦСКА 1948 постигна исторически успех на "Лаута" и отново е лидер във временното класиране, докато Локо Пд за първи път загуби у дома през кампанията.

Локомотив Пловдив - ЦСКА 1948 1:3
0:1 Ивайло Чочев (53)
1:1 Преслав Боруков (56)
1:2 Джонатан Перейра (67)
1:3 Ивайло Чочев (84)