ЦСКА се върна на победния път (ВИДЕО)

С мъчна победа над Пирин пред полупразен стадион

ЦСКА победи трудно с 2:1 гостуващия Пирин (Благоевград) в предпоследния мач от 12-ия кръг на футболната ни efbet Лига.

Трите гола в София паднаха в рамките само на 7 минути като домакините откриха от дузпа в 19-ата, удвоиха чрез Браян Морено в 23-ата, докато гостите намалиха с гол на най-добрия си футболист в този мач Иван Тасев в 26-ата.

Въпреки неубедителната си игра, ЦСКА продължи перфектната си домакинска серия от началото на първенството и събра 25 точки като изостава с 1 от лидера ЦСКА 1948, но има и 2 мача по-малко.

Пирин пък остана със само една 1 победа през кампанията и със 7 точки е на 14-ото място във временното класиране.

Срещата се игра пред почти празните трибуни на стадион „Българска армия“ и бе официален дебют за новопристигналия в ЦСКА арменски национал Жираир Шагоян.

Той започна от първата минута, докато другото ново попълнение на тима Марселино Кареасо бе резерва, а третото - Симеон Александров, отпадна от групата за мача.

Първата възможност в мача изненадващо се откри пред гостите още в 5-ата минута.

Тогава Алексндър Дюлгеров бе оставен абсолютно сам на далечната греда след центриране от корнер, но направи фрапантен пропуск с глава от непосредствена близост.

Последваха равностойни минути, а малко преди средата на първата част ЦСКА получи дузпа.

Браян Морено бе изведен зад гърба на защитата и съборен от вратаря в наказателното поле, което даде повод на съдията да посочи бялата точка.

Зад топката застана Дюкенс Назон, за да я прати в мрежата и да открие резултата в 19-ата минута.

Само 4 по-късно домакините удвоиха аванса си. Браян Морено получи в пеналта, финтира съперник и с външен фалц елегантно матира стража на Пирин – 2:0.

Бързите 2 попадения сякаш успокоиха прекалено много „армейците“ и в следващите няколко минути те допуснаха 2 поредни неточности в отбрана.

Първо Станислав Костов удари гредата след удар с глава, а секунди след това Иван Тасев бе изведен сам срещу вратаря и не му остави шанс с плътен изстрел от средна дистанция – 2:1.

До почивката вратарят на гостите трябваше да спаси един удар на Станислав Шопов и така в крайна сметка полувремето приключи при резултат 2:1.

Второто започна по-спокойно. В 58-ата минута Иван Тасев проби отлично по фланга и върна топката към Радослав Цонев, чийто мощен шут бе отразен от Димитър Евтимов.

Последваха равностойни минути с доста нарушения в централната част на терена като до 65-ата минута бяха показани общо 6 жълти картона.

Наставникът на домакините Саша Илич опита да промени апатията на терена с 4 промени в състава, но те не доведоха до очаквания резултат.

Напротив, ЦСКА продължи трудно да създава голови положения и рядко стигаше до вратата на Пирин. В 84-ата минута Шопов отправи слаб удар, който не затрудни Янко Георгиев, докато в 88-ата резервата Дауда Бамба стреля силно, но неточно.

До края повече попадения не паднаха и така ЦСКА се върна на победния път след загубата от Левски в дербито, а Пирин остана без победа на „Българска армия“.

ЦСКА – ПИРИН 2:1
1:0 Дюкенс Назон (19, дузпа)
2:0 Браян Морено (23)
2:1 Иван Тасев (26)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 15. Тибо Вион, 2. Юрген Матей (к), 4. Мено Кох, 6. Християн Петров, 21. Амос Юга, 8. Станислав Шопов, 7. Джонатан Линдсет, 23. Жираир Шагоян, 9. Дюкенс Назон, 28. Браян Морено;

Треньор: Саша Илич;

ПИРИН: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 73. Венцислав Бенгюзов, 19. Вячеслав Велев, 26. Иван Тасев, 31. Красимир Станоев, 5. Николай Бодуров (к), 17. Радослав Цонев, 29. Станислав Костов, 45. Христофор Хубчев, 20. Чебраилс Макрецкис;

Треньор: Красимир Петров;