Интер надхитри Барса в Милано (ВИДЕО)

Чалханоглу реши мача с красив гол

Италианският Интер нанесе втора последователна загуба на Барселона в Шампионската лига, след като спечели с минималното 1:0 домакинството си от третия кръг в група „С“.

Красиво попадение на Хакан Чалханоглу в добавеното време на първата част реши срещата, която бе и пряка битка за второто място в потока.

Тя бе изключително драматична и предложи много битка като приключи с цели 9 жълти картона, в това число по един и за двамата треньори Симеоне Индзаги и Шави Ернандес.

Първата опасност в двубоя дойде още в началните минути, когато Чалханоглу отправи мощен изстрел от дистанция, но Тер Стеген успя да боксира.

Дълъг пас зад гърба на отбраната на Барселона бе пратен към Лаутаро Мартинес в 22-ата минута, но аржентинецът бе в положение на засада. Страничният съдия не я маркира, изчаквайки развитието на ситуацията, а след това Ерик Гарсия игра с ръка в наказателното поле на Барселона, спирайки опита на Хоакин Кореа да излезе сам срещу Марк-Андре тер Стеген. Барселона отне топката и бе организирана бърза контраатака, при която Усман Дембеле подаде към Рафиня, който стреля, но ударът му бе блокиран.

След като топката излезе извън очертанията на терена, ВАР се намеси и Славко Винчич разгледа ситуацията с ВАР, но бе маркирана засадата на Лаутаро Мартинес, която беше в самото начало на атаката на Интер.

Хоакин Кореа получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на Барселона в 28-ата минута, след което напредна, бе сам срещу Тер Стеген и вкара топката във вратата му. Попадението обаче не бе зачетено заради засада на аржентинеца при подаването към него.

Барселона организира бърза атака в 36-ата минута. Педри отне топката в центъра на терена и подаде към Усман Дембеле, който игра един на един срещу Хакан Чалханоглу в наказателното поле на Интер, французинът стреля, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Андре Онана.

Нерадзурите поведоха с 1:0 във втората минута на добавеното време на първата част. Федерико Димарко подаде на Хакан Чалханоглу, който с удар от около 22 метра прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата на Марк-Андре тер Стеген.

Андреас Кристенсен получи контузия и бе сменен принудително в 58-ата минута от Жерар Пике.

Три минути по-късно Рафиня подаде много добре към Усман Дембеле в наказателното поле на Интер. Французинът получи чудесна възможност, но ударът му бе отразен от Андре Онана.

Гол на Барселона в 67-ата минута не бе зачетен заради игра с ръка на Ансу Фати. Усман Дембеле центрира остро в наказателното поле на Интер, където Андре Онана увисна, но успя да чукне топката, след което тя срещна ръката на Ансу Фати. Педри след това не пропусна да вкара в опразнената врата. ВАР се намеси и отчете докосването на топката до ръката на Фати, заради което попадението не беше зачетено.

Заради бурните си протести срещу решението треньорът на каталунците Шави получи жълт картон. Неговите момчета не успяха да изравнят и в последвалото 8-минутно добавено време, за да останат те трети в класирането на групата с 3 точки.

Интер вече има 6 и заема втората позиция, изоставайки с 3 от лидера Байерн (Мюнхен), докато последният Виктория (Пилзен) все още няма точков актив и е с голова разлика 1:12.

Интер – Барселона 1:0
1:0 Чалханоглу (45+2)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ИНТЕР: Андре Онана, Милан Шкринияр, Стефан де Фрай, Алесандро Бастони, Матео Дармиан, Николо Барела, Хенрих Мхитарян, Хакан Чалханоглу, Федерико Димарко, Лаутаро Мартинес, Хоакин Кореа;

Треньор: Симоне Индзаги;

БАРСЕЛОНА: Марк Андре Тер Стеген, Маркос Алонсо, Ерик Гарсия, Андреас Кристенсен, Серхи Роберто, Гави, Серхио Бускетс, Педри, Рафиня, Роберт Левандовски, Усман Дембеле;

Треньор: Шави Ернандес.