Черно море стартира с победа в баскетболното първенство (ВИДЕО)

Ейвърил Угба с 25 точки във Варна

Черно море Тича стартира с победа участието в Националната баскетболна лига през новия сезон. В официалния дебют на новия си треньор Кирил Болшаков баскетболистите на варненския тим не оставиха никакви шансове на Ямбол и спечелиха мача със 107:87 .

Домакините започнаха отлично срещата и поведоха с 6:3, но позволиха на тима на Ямбол да обърне резултата при 7:6. Последваха 6 поредни точки за Черно море Тича и варненският отбор поведе с 12:7. След малко повече от 4 минути игра Ямбол изравни при 12:12. Последва страхотна серия на домакините, които с добра игра в защита и нападение вкараха 13 поредни точки и поведоха с 25:12. Черно море Тича взе убедително първата четвърт с 32:19. След 2 минути игра през втората част „моряците“ поведоха с 15 точки при 36:21. В средата на втората четвърт с тройка на Лъчезар Тошков преднината на варненския тим достигна 16 точки – 41:25. Две минути преди почивката с тройка на Мартин Коцев домакините дръпнаха с 19 точки – 49:30, а на полувремето резултатът бе 53:33 за Черно море Тича.

След почивката за малко повече от 3 минути игра Ямбол успя да намали пасива си до 17 точки при 59:42, но домакините отвърнаха с 6 поредни точки и дръпнаха с 23 точки. В края на третата част гостите успяха да намалят пасива си до 15 точки при 57:72 около минута и 20 секунди преди края. Тази разлика се запази и преди последната решителна четвърт – 76:61 за Черно море Тича. През последната част домакините успяваха да поддържат комфортна преднина около 20 точки и заслужено спечелиха двубоя.