ЦСКА смачка новака Хебър с лекота на "Армията", Морено и Назон с по два гола (ВИДЕО)

"Червените" победиха гостите с 4:0

ЦСКА постигна убедителна победа с 4:0 над Хебър и временно оглави класирането на efbet Лига. По два гола отбелязаха Дикенс Назон и Браян Морено, а дебютно попадение на Жираир Шагоян не бе зачетено заради нарушение в основаната на атаката.

Дюкенс Назон отбеляза първото попадение в мача, след като се възползва от грешка на Хадим Ндиае. Вратарят на гостите не успя да изрита добре топката напред, тя се удари в крака на Марселино, а след това топката отиде в Назон, който реализира.

В 42-ата минута "червените" направиха много добра контраатака, Жераир Шегоян получи топка зад защитата на съперника и с хубав удар по диагонала вкара за втори път топката в мрежата. Голът обаче не бе зачетен, тъй като реферите прецениха, че има нарушение в началото на атаката. Тогава Линдест извърши нарушение срещу Октай Хамдиев. Първоначално Ивайло Ненков зачете попадението, но ВАР асистента Георги Димитров прецени, че има нарушение, а след преглед Ненков потвърди неговото мнение.

Вторият гол падна в 56-ата минута. Тогава Дюкенс Назон получи топката пред наказателното поле, успя да направи един лек финт, след това стреля мощно и топката влезе във вратата на Дебърлиев за 2:0.

Само след още 5 минути игра ЦСКА вкара и трети гол. Браян Морено получи топката в наказателното поле и останал непокрит, я вкара в мрежата. Това се случи по-малко от 2 минути, след като Морено се появи на терена.

В 72-ата минута Браян Морено вкара и втори гол. Той получи топката от Марселино, успя да си нагласи топката на десния крак и с хубав удар я изпрати в мрежата на гостите.

Дебют за ЦСКА прави Марселино, който започва титуляр. За първи път в групата попада и привлечения от Септември Симеон Александров.

В 6-ата минута ЦСКА създаде първото добро положение в мача. След центриране отдясно топката стигна до Линдсет на втора греда, но норвежецът не успя да я засече както трябва и тя излезе в аут.

Минута по-късно Назон стреля, но изпрати топката високо над вратата.

В 10-ата минута "червените" създадоха добра голова ситуация. Назон бе изведен в наказателното поле, Хадим Ндиае излезе да го посрещне, а Назон опита пас в страни, но защитник на Хебър се справи със ситуация и изби.

В 18-ата минута гостите от Пазарджик отправиха първи точен удар към вратата. Георги Търтов стреля по диагонала, Бусато не успя да се намеси добре и изби топката, но нямаше футболист на Хебър, който да направи добавка.

След първоначалния натиск на ЦСКА гостите от Хебър успяха да изравнят играта и да погледнат към вратата на Густаво Бусато без да създадат нещо кой знае какво. "Червените" обаче също нямат много голови ситуации.

В 26-ата минута ЦСКА създаде добра голова ситуация. Дюкенс Назон опита да изведе Марселино, но Хадим Ндиае внимаваше, излезе и пресече паса.

ЦСКА поведе в 32-ата минута. "Червените" се възползваха от грешка на Хадим Ндиае. Вратарят на Хебър получи топката от свой защитник, опита да я ритне напред, но тя се удари в крака на Марселино и отиде в Дюкенс Назон. Нападателя направи няколко крачки и отбеляза за 1:0.

В 39-ата минута ЦСКА създаде още една ситуация и отново тя дойде след грешка на Ндиае. Той пусна пас наляво, но Маурисио Гарсес взе топката, тръгна по фланга и опита да подаде към Назон, но Ндиае успя да поправи грешката си.

Старши треньорът на ЦСКА Саша Илич получи жълт картон заради бурня си протест срещу решението на реферите.

Малко след това Хебър създаде добра ситуация, Пламен Крумов игра с глава, извади топката в аут, но в крайна сметка бе отчетена засада при центрирането.

В началото на второто полувреме Владимир Манчев направи смяна на своя вратар. Хадим Ндиае бе заменен от Петър Дебърлиев.

Минута след подновяването на играта домакините имаха възможност да изпълнят пряк свободен удар. Шегоян центрира, Марселино опита да играе с глава, но топката се удари в тялото на играч на Хебър.

В 54-ата минута Юрген Матей можеше да си отбележи автогол. След центриране от дясно централният бранител игра с топката, която мина близо до гредата и излезе в корнер.

В 61-ата минута ЦСКА вкара и трети гол. Браян Морено се появи на терена и по-малко от 2 минути игра се разписа. Той получи топката в наказателното поле и успя да я вкара в мрежата на Дебърлиев.

В 66-ата минута в игра за ЦСКА се появи Симеон Александров, който направи своя дебют за "червените".

В 75-ата минута Петър Дебърлиев спаси чисто положение за домакините. Браян Морено подаде към Марселино, който стреля, но стражът се справи.

В 77-ата минута Алехандро Серано получи червен картон. Той влезе групо в краката на Браян Морено и Ивайло Ненков му показа директен червен картон.

3 минути преди края на мача Брадли Де Нойер се озова в добра позиция, стреля, но изпрати топката в аут. Футболистът имаше възможност и да подава, но взе грешното решение.

ЦСКА – Хебър 4:0