Интер бие с 2:0 пред над 75 000 души в Милано (ВИДЕО)

„Нерадзурите“ с трета поредна победа на нула над Салернитана

Интер постигна трета последователна победа на нула срещу Салернитана.

След като през миналия сезон „нерадзурите“ разбиха съперника си с резултат 5:0 и в двете срещи, сега те спечелиха с 2:0 у дома срещата от 10-ия кръг на италианската Серия „А“, играна пред 75 452 зрители в Милано.

Резултатът днес, както и в предишната среща между двата отбора, бе открит от Лаутаро Мартинес.

Аржентинският нападател, който реализира хеттрик в предния двубой, този път се разписа само веднъж.

Той бе точен в 13-ата минута с прецизен изстрел от границата на наказателното поле след пас на Николо Барела.

Самият италиански национал пък отбеляза второто попадение малко преди изтичането на първия игрови час.

В 58-ата минута Барела бе намерен в пеналта от Хакан Чалханоглу, овладя майсторски топката и после я прати по диагонала в ъгъла, за да матира вратаря и да оформи крайното 2:0.

След него Интер вече има 18 точки и е 7-ми във временното класиране преди изиграването на останалите мачове от кръга.

Салернитана остана с 10 точки от също толкова срещи, на 12-о място в подреждането.

ИНТЕР – САЛЕРНИТАНА 2:0
1:0 Лаутаро Мартинес (13)
2:0 Николо Барела (58)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ИНТЕР: 24. Андре Онана, 37. Милан Шкринар (к), 6. Стефан де Фрай, 15. Франческо Ачерби, 2. Дензъл Дъмфрис, 23. Николо Барела, 20. Хакан Чалханоолу, 22. Хенрик Мхитарян, 32. Федерико Димарко, 10. Лаутаро Мартинес, 9. Един Джеко;

Треньор: Симоне Индзаги

САЛЕРНИТАНА: 33. Луиджи Сепе, 98. Лоренцо Пирола, 5. Флавиус Данилиус, 23. Норберт Гумбер, 30. Паскалуале Мацоки (к), 10. Тони Вилхена, 20. Григорис Кастанос, 18. Ласана Кулибали, 87. Антонио Кандрева, 99. Кшищоф Пьонтек, 29. Булайе Диа;

Треньор: Давиде Никола.

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира