Берое с трета пореден успех

Вижте подробностите за разгромната победа над Академик

Отборът на Берое (Стара Загора) победи Академик (Пловдив) като гост в първия мач от третия кръг на първенството на България по баскетбол за жени. В зала „Олимпиада“ в Пловдив възпитаничките на Татяна Гатева надделяха категорично с 95:56 (24:11, 35:17, 14:20, 22:8).

Тимът от Стара Загора бе много по-добрият на паркета през целия двубой и заслужено стигна до толкова изразителен успех.

Берое взе солиден аванс от 59:28 до почивката и макар да отстъпи в третата четвърт с 14:20, шампионът от миналата година бе повече от категоричен в последната част, в която допусна само 8 точки в своя кош и така затвори срещата при резултат 95:56.

Най-резултатна за победата на Берое стана Гергана Маданкова с 25 точки, а Мартина Георгиева се отчете с 15 точки и 12 борби.

За домакините от Академик най-полезна бе Мила Кръстева с 14 точки и 16 борби, а по 12 точки добавиха Златка Кьосева и Валентина Горанова.

С успеха Берое запазва перфектния си баланс и вече има три победи от три срещи от началото на сезона, след като в първите два кръга съставът, воден от Татяна Гатева, надигра последователно Локомотив (София) и Монтана 2003.

Академик пък регистрира трето поредно поражение и остава без победа след първите три кръга в шампионата.

В следващия кръг Берое посреща Рилски спортист на 29 октомври, докато в същия ден пловдивският тим гостува на Шампион 2006 – СК в столичната зала „Триадица“.