Испанец тръгва първи в Гран При на Малайзия от MotoGP

Хорхе Мартин спечели квалификацията

Испанецът Хорхе Мартин с "Prima Pramac Racing" записа рекорд на пистата и спечели квалификацията за място в клас MotoGP на състезанието Гран При в Малайзия.

Мартин постигна време от 1:57.790 минута в предпоследния кръг от шампионата по мотоциклетизъм на писта, който се завръща на писта "Сепанг" за първи път от 2019 година.

Това беше вторият полпозишън за испанеца, който постави рекорд за най-бърза обиколка и в Австралия миналия уикенд.

Втори на 456 стотни от секундата остана Енеа Бастианини (Италия) с "Дукати", а шесткратният световен шампион Марк Маркес (Испания) с "Хонда" завършва първата редица.

Франческо Баная с "Дукати" има преднина от 14 точки пред французина Фабио Куартараро на върха в класирането на световния шампионат след трето място в Австралия миналия уикенд, след като защитаващият титлата си отпадна от състезанието.

Баная, който ще стартира девети, може да вземе титлата преди последния кръг в Испания, ако спечели в неделя и Куартараро завърши извън челната тройка.