Интер влетя на 1/8-финалите с разгром над Виктория (Пилзен)(ВИДЕО)

Барселона официално ще играе в Лига Европа през пролетта

Интер успя да победи с категоричното 4:0 Виктория (Пилзен) в мача им от 5-ия кръг на Шампионската лига. Успехът на "нерадзурите" ги направи недостижими от третия Барселона, който вече официално ще играе в Лига Европа през пролетта.

В 33-ата минута удар на Джеко мина покрай вратата, но две минути след това нещо не можа да спре домакините по пътя към гола. Алесандро Бастони центрира перфектно и защитата на Пилзен отново изпусна Мхитарян, като този път ударът с глава на арменеца завърши с гол в мрежата.

Пет минути преди края на първата част Лаутаро Мартинес бе на сантиметри от гол след пас на Димарко, но ударът му мина покрай левия страничен стълб. В 42-ата минута обаче Димарко намери Един Джеко в наказателното поле. Останал на чиста позиция, таранът нямаше какво да направи, освен да вкара за 2:0.

След почивката натискът на „змията продължи“, като Мхитарян и Мартинес не успяха да се разпишат.

В 66-ата минута Лаутаро се справи страхотно при една атака на Интер. Той предостави топката на Джеко, който с удар в долния ляв ъгъл матира Станек – 3:0. След това попадение оборотите на срещата спаднаха, но Интер продължи да контролира случващото се на терена.

В 83-ата минута Дензъл Дъмфрис стреля от границата на наказателното поле, но вратарят на Виктория Пилзен спаси. Четири минути по-късно той бе безсилен, след като Ромелу Лукаку овладя топката на границата на наказателното поле с гръб към противниковата врата. Той пусна пас към Хоакин Корея и хукна в наказателното поле. Корея веднага му върна топката и с удар от движение с левия крак белгиецът оформи крайния резултат в мача.