Пирин и Локо Пд не успяха да счупят нулите в Благоевград (ВИДЕО)

Без голове, но много контузии на "Христо Ботев"

Пирин и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 0:0 в Благоевград в мача си от 16-ия кръг на efbet Лига.

Срещата започна при ниско темпо и без положения. Четвърт час след началото Христо Янев направи принудителна смяна, след като Преслав Йорданов се контузи. На негово място се появи Станислав Костов.

В 21-ата минута Луан стреля с глава след ъглов удар, но прати топката над вратата. Минута по-късно Пирин отговори с удар на Николай Бодуров от корнер, но и той не уцели вратата.

Десет минути по-късно "орлетата" дадоха втора жертва в мача. Вратарят Янко Георгиев се контузи и бе заменен от Максим Ковальов. Картинката през първия четвърт час от втората част по нищо не се различаваше от тази през цялото първо полувреме и двамата вратари нямаха работа, а феновете нямаше какво да видят. В 60-ата минута Ковальов спаси шут на Джовани от пряк свободен удар.

Шест минути по-късно стражът на "орлетата" отново трябваше да се намесва. След разбъркване в наказателното му поле Ивайло Димитров свали към Александър Димитров, който стреля с по-слабия си десен крак, но Ковальов изби в корнер.

В 77-ата минута влезлият като резерва Ивайло Димитров отправи мощен удар от сериозна дистанция, но Максим Ковальов се справи в изби.

Радослав Цонев центрира от корнер пет минути по-късно към Андрей Йорданов, който стреля коварно с глава, но Динко Хоркаш изби. В спор за изчистената топка влязоха Евандро и Петър Занев, като при падането опитният защитник удари главата си в коляното на бразилеца и бе изкаран с линейка и веднага пратен в болница.

След равенството Локомотив Пловдив вече има 30 точки на четвъртото място, докато Пирин е 15-ти с едва 9 пункта.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Пирин (Благоевград): 21. Янко Георгиев, 5. Николай Бодуров (к), 45. Христофор Хубчев, 3. Петър Занев, 20. Чебраилс Макрецкис, 10. Славчо Шоколаров, 18. Мартин Смоленски, 17. Радослав Цонев, 26. Иван Тасев, 11. Андрей Йорданов, 9. Преслав Йорданов;

Треньор: Христо Янев;

Локомотив (Пловдив): 23. Динко Хоркаш, 50. Йосип Томашевич, 91. Райън Бидунга, 3. Луан да Силва, 13. Матеус да Силва, 15. Пиер Зебли, 10. Джовани Маркес, 14. Димитър Илиев (к), 7. Бабакар Дион, 99. Преслав Боруков, 9. Бирсент Карагарен;

Треньор: Александър Томаш;

ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 0:0

Рик Джонатан: Хубаво е, че има конкуренция в Лудогорец