Без проблеми: Интер писа с лекота тройка на Сампдория (ВИДЕО)

Грандът от Милано не срещна никакви трудности

Интер постигна четвърта поредна победа във всички турнири, след като спечели с убедителното 3:0 над гостуващия Сампдория в късния мач от съботната програма на 12-ия кръг в Серия "А". Стефан де Фрай откри резултата в 21-вата минута, а в 44-тата Николо Барела го удвои. В 73-тата минута Хоакин Кореа също се разписа.

В 8-ата минута Джеко нанесе първия удар в мача, който обаче беше уловен от Емил Аудеро. Следващото положение дойде в 21-вата минута и беше превърнато в гол в полза на домакините. Тогава Де Фрай се разписа с глава след центриране от корнер. Пет минути по-късно Хенрих Мхитарян получи възможност да стреля, но го направи неточно. В 31-вата минута Федерико Димарко също се отчете с пропуск. Малко след това Алесандро Бастони стреля с глава след центриране от фал, но не намери целта. В 44-тата минута именно защитникът пусна чудесен дълъг пас към Барела, който с мощен шут разстреля Аудеро за 2:0.

В 50-ата минута Интер на два пъти се размина с трети гол. Първо Лаутаро отклони остър пас на Димарко, но топката мина на сантиметри от далечната греда. Веднага след това Джеко пробва техничен изстрел, който беше избит от Аудеро и така топката отново мина покрай същата греда. В 53-тата минута Хакан Чалханоолу изпълни пряк свободен удар, който обаче завърши в ръцете на вратаря. Малко по-късно Андре Онана изпусна топката при центриране, но тя се отби в Капуто и излезе в аут. В 60-ата минута Милан Шкриняр стреля неточно с глава при центриране от пряк свободен удар. Малко след това Аудеро отрази шут на Лаутаро.

Последва затишие, което беше нарушено в 73-тата минута. Тогава Кореа пое топката от собствената си половина, направи дълъг пробег с нея и в крайна сметка я прати в противниковата мрежа с далечен шут. В 80-ата минута домакините отправиха три удара, като първите два бяха блокирани, а при третия, дело на Кореа, Аудеро улови топката. До края на мача резервата Игнасио Пусето пропусна да вкара почетен гол за своя тим, след като Онана отрази неговия изстрел.