ШОК! Реал Мадрид изпусна Жирона след драма в края (ВИДЕО)

"Белия балет" остава на върха, но вече с разклатен аванс

Реал Мадрид допусна грешна стъпка при домакинството си на Жирона в мач от 12-ия кръг на Ла Лига, завършвайки наравно 1:1. „Лос меренгес“ все пак остават на върха в класирането с актив от 32 точки, с една повече от Барселона. Жирона е на 16-а позиция със скормните 10 пункта.

Първото положение в срещата дойде още във втората минута, Лука Модрич получи хубав пас от Дани Карвахал, след което си овладя елегантно топката и нанесе опасен удар, който премина на сантиметри от левия страничен стълб.

Осем минути по-късно Родриго стреля от границата на наказателното поле, но Пауло Гацанига показа невероятен рефлекс и изби в корнер.

В 20-ата минута Валери Фернандес засече центриране с глава, но топката прелетя встрани от вратата.

Реал Мадрид бе близо до откриващо попадение четири минути по-късно, след като Родриго шутира от границата на наказателното поле, но право в левия страничен стълб.

Четвърт час по-късно Янхел Ереа пропусна най-чистото положение в мача, след като Янхел Ерера се озова сам срещу Тибо Куртоа, премина го, но нацели напречната греда.

Жирона се справи доста по-добре в защита и почти не допусна ситуации пред вратата си. В 70-ата минута обаче каталунците се пропукаха. Федерико Валверде даде успореден пас на голлинията към Винисиус, който на празна врата се разписа.

В 79-ата минута Марко Асенсио игра с ръка в наказателното поле и Жирона получи дузпа. Зад топката застана Кристиан Стуани, който излъга Тибо Куртоа и изравни резултата.

Десет минути по-кусно Мариано Диас изведе Родриго на добра позиция. Бразилецът стреля на три пъти, вратарят все спасяваше, но в крайна сметка топката влезе във вратата. Голът не бе зачетен заради нарушение на Родриго срещу Гацанига.

Реал Мадрид остана с човек по-малко във втората минута на добавеното време, когато Тони Кроос извърши фал в средата на терена, за който получи втори жълт картон.