Балкан победи Левски за първи успех през сезона в НБЛ

Отборът от Ботевград надви "сините" с 25 точки разлика

Отборът на Балкан победи Левски с 89:64 (25:18, 16:15, 25:16, 23:15) като домакин в „Арена Ботевград“ в двубой от четвъртия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Успехът бе първи за шампионите след три изиграни мача от началото на сезона, а „сините“ остават без победа и три поредни загуби.

След равностойно начало Левски имаше точка аванс - 13:12 в средата на първата четвърт, но серия от 6:0 за домакините им позволи да се откъснат в резултата и да поведат с 25:18 след 10 минути игра. Балкан остана водещ, малко преди почивката „сините“ намалиха до 2 точки пасива си, но ботевградчани отново увеличиха преднината си и на почивката резултатът бе 41:33.

Последва по-добра трета четвърт за Балкан, в която баскетболистите на старши треньора Тони Дечев дръпнаха с 55:49 и до голяма степен предрешиха изхода на мача. До края най-голяма разлика достигна 27 точки.

Павлин Иванов бе най-полезен за победата на шампионите, завършвайки с 20 точки, 4 борби и 4 асистенции. Николай Грозев се включи с 18 точки, 4 борби и 4 асистенции, а Калвин Годфри добави 12 точки, 5 борби и 4 асистенции. За ботевградчани срещата пропусна Христо Захариев.

За Левски Алън Арнет реализира 20 точки, 5 борби и 5 асистенции, докато Златин Георгиев се отчете с 15 точки, 7 борби и 3 асистенции.

В следващия кръг тимът на Левски ще гостува на Черноморец в Бургас на 3 ноември, а ден по-късно Балкан ще излезе срещу Берое в Стара Загора. Преди това за тима от Ботевград предстои двубой от турнира за Купата на ФИБА Европа.

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)