Рефер и VAR спряха Лудогорец в Лига Европа (ВИДЕО)

Две дузпи за Рома, отменен гол и червен картон за "орлите"

Кампанията на Лудогорец в Лига Европа този сезон приключи. Родният шампион игра силно, игра вдъхновено, но допусна поражение с 1:3 от Рома на "Стадио Олимпико" и завърши на третото място в групата си. Въпреки това тимът продължава в Лигата на конференциите, а представянето му в групата показа, че Лудогорец е готов за нов голям пробив на Стария континент.

Разградчани изиграха много силен мач и смълчаха пълните трибуни на "Олимпико", в който поведоха първи, но съдията и ВАР напълно обърнаха развоя на срещата с две дузпи, отменен гол и червен картон на Вердон.

Рома стартира настървено и имаше първия сериозен голов шанс. Лоренцо Пелегрини получи на границата на наказателното поле. Капитанът на домакините не беше пресрещнат. Той си нагласи топката на десния крак и стреля, но покрай левия страничен стълб на Серджио Падт.

В 11-ата минута Пелегрини пробва директен изстрел от пряк свободен удар – доста неточно. Ситуацията по-скоро предполагаше центриране, защото дистанцията беше достатъчно сериозна.

Римляните продължаваха да са малко по-добрият отбор на терена. В 17-ата минута Неманя Матич стреля от въздуха. Право в ръцете на Падт, който улови без никакви затруднения.

В 21-вата минута Лудогорец организира страхотно нападение и хвана неподготвена защитата на „вълците“. Каули Оливейра намери Тиаго. Нападателят с едно докосване изведе Бърнард Текпетей на чиста стрелкова позиция. Той стреля мощно в аут. Определено при малко повече концентрация българският шампион можеше да излезе напред в резултата.

Шест минути по-късно Лудогорец контраатакува добре. Якуб Пьотровски получи супер шанс за удар, но много слабо и без проблеми за Руи Патрисио. В 38-ата минута Текпетей тръгна на индивидуален пробив, премина един-двама и стреля по земя – в аут.

Три минути след това Текпетей показа страхотна скорост и стигна до топката точно пред аутлинията. Лудогорец бързо разигра, а Каули завърши нападателната акция с удар от дъгата на наказателното поле. Топката лизна гредата и излезе в аут.

Секунди по-късно Рома отново се пропука между халфовата и защитната линия. Рик Джонатан се възползва. Избяга от няколко противници и с плътен удар разстреля Руи Патрисио за 1:0.

За началото на втората част Жозе Моуриньо направи цели три смени в състава си. От първата секунда домакините се хвърлиха в атака. В 46-ата минута „орлите“ оцеляха. С две фантастични спасявания се отчете Падт. Първто стражът спря коварен удар по земя на Лоренцо Пелегрини, след което отказа и Ел Шаарауи.

В 52-рата минута Кристиан Волпато навърза няколко защитници на Лудогорец, влезе в наказателното поле и стреля много опасно. След рикошет в крака на бранител последва корнер. Крис Смолинг засече с глава. Тами Ейбрахам не успя да играе с топката с гръб към вратата, а Падт улови.

Три минути по-късно Сисиньо направи дузпа. Бразилецът с български паспорт изблъска в гръб Николо Дзаниоло. Никола Дабанович посочи бялата точка. Зад топката застана Лоренцо Пелегрини. Капитанът на римляните прати Падт в противоположния ъгъл и възстанови равенството.

В 65-ата минута Рома получи още една дузпа. Този път Николо Дзаниоло беше изведен зад защитата на родния тим. Той се озова очи в очи с Падт, но преди да отправи удар беше съборен на земята от Оливие Вердон. Главният рефер посочи бялата точка. Пелегрини стреля в другия ъгъл, Падт отново не позна и „вълците“ обърнаха за успокоение на Жозе Моуриньо.

В 73-ата минута Педро Нареси реши да дриблира в собственото си наказателно поле. Дзаниоло му отне и стреля в близкия ъгъл. Падт успя да реагира и изби в ъглов удар.

Минута по-късно Лудогорец получи първия си шанс през второто полувреме. Той дойде на контраатака. Каули спечели много терен и подаде към Тисера. Неговият удар по земя беше отразен от Руи Патрисио.

Натискът на "орлите" пак донесе резултат четвърт час преди края. Рик Джонатан подаде към Тисера, който шутира, но топката се отби в гърба на бранител на Рома, след което отиде в Нонато, който матира Патрисио - 2:2. Черногорският рефер реши да преразгледа ситуацията след съвет с ВАР и на екраните видя фал на Рик срещу играч на Рома при единоборство с ръка, което отново породи изключително спорни реакции. При повторението се видя, че играчът на Рома реагира три секунди след съприкосновението, но в крайна сметка голът беше отменен.

Пет минути преди края "джалоросите" предрешиха изхода от срещата. Направилият много силно полувреме за домакините - Дзанило, пое топката и влезе в наказателното поле на родния отбор, след което шутира с десния крак и я прати между краката на Падт.В последната минута от редовното време реферът изгони с директен червен картон Оливие Вердон след намесата на ВАР, след като бенинецът събори при единоборство Залевски, който падна и левият крак на Вердон попадна в лицето му.

Така Бетис печели група "С" с 16 точки, Рома е втори с 10, докато Лудогорец е трети със седем пункта и ще играе на елиминациите в Лигата на конференциите.

Рома - Лудогорец 3:1
0:1 Рик Джонатан 42
1:1 Пелегрини 56 (дузпа)
2:1 Пелегрини 65 (дузпа)
3:1 Заниоло 85

Стартови състави:

Рома: Патрисио, Кардсорп, Смолинг, Ибанез, Виня, Пелегрини, Матич, Камара, Ел Шарауи, Ейбрахам, Белоти

Лудогорец: Падт, Сисиньо, Недялков, Вердон, Витри, Нареси, Пиотровски, Каули, Такпетей, Рик Джонатан, Тиаго

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини