10 от ЦСКА 1948 обърнаха Пирин (ВИДЕО)

Ивайло Чочев с пореден гол за тима на Любослав Пенев

Отборът на ЦСКА 1948 обърна състава на Пирин в поредния си домакински мач от 17-ия кръг на efbet Лига. Тимът на Любослав Пенев губеше в резултата с 0:1, но с 10 души на терена стигна до победата с 2:1.

Тимът на Любо Пенев е в серия от 7 поредни мача без загуба, но е само с една победа в последните три срещи. Домакинската форма на ЦСКА 1948 е отлична, като отборът има само една загуба през календарната 2022 година - на 26 февруари с 0:2 от Левски.

В седмата минута Евгений Сердюк нанесе много силен удар от пряк свободен удар, Венцислав Бенгюзов застана на пътя на топката и се строполи на земята, но за футболиста на Пирин нямаше сериозни последици.

В 15-ата минута Октавио получи центриране отдясно и с плонж нанесе удар с глава, който бе първият точен в мача, но Максим Ковальов спаси.

Осем минути по-късно "червените" останаха с човек по-малко. Ангел Лясков настъпи Иван Тасев в областта на крака, която не е защитена от кората. След преразглеждане с ВАР Лясков получи директен червен картон.

Численото предимство на "орлетата" даде резултат само четири минути след това. Радослав Цонев центрира прецизно от ъглов удар към Венцислав Бенгюзов, който бе изпуснат от Карлос Охене и с десния крак засече в мрежата на Даниел Наумов.

В 31-ата минута голмайсторът на Пирин напусна принудително терена, а на негово място в игра влезе Мартин Смоленски. В 36-ата минута и Любослав Пенев извърши смяна. В игра влезе Стив Фуртадо на мястото на Октадио, за да запълни дупката, оставена от Лясков.

Две минути преди края на редовното време за първата част Станислав Костов бе изведен сам срещу Наумов и с удар в далечния ъгъл и с помощта на десния страничен стълб прати топката в мрежа, но нападателят бе в засада и попадението не бе признато.

Десет минути след началото на втората част Ивайло Чочев реализира дежурния си гол. Халфът бе точен с глава след страхотно центриране на Реян Даскалов.

В следващия четвърт час за двамата вратари бе по-спокойно и положения пред вратите им нямаше.

В 80-ата минута Стив Фуртадо центрира към Алекс Колев, който засече с глава, но прати топката над врата.

Само минута след това ЦСКА 1948 стигна до пълен обрат. Георги Русев проби опасно в наказателното поле и пусна към Енрике Рафаел, а той на празна врата не сбърка и реализира дебютния си гол с червения екип.

ЦСКА 1948 - Пирин 2:1

0:1 Венцислав Бенгюзов 27', 1:1 Ивайло Чочев 55', 2:1 Енрике Рафаел 81'

Състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (К), 22. Реян Даскалов, 87. Симеон Петров, 24. Лазар Марин, 4. Ангел Лясков, 18. Ивайло Чочев, 58. Октавио (36' 19. Стив Фуртадо), 6. Карлос Охене (46' 20. Ангел Бастунов), 10. Георги Русев, 7. Марио Топузов (63' 17. Енрике Рафаел), 25. Евгений Сердюк (63' 9. Алекс Колев)

Резерви: 33. Генадий Ганев, 9. Александър Колев, 20. Ангел Бастунов, 17. Енрике Рафаел, 39. Парвиз Умарбаев, 19. Стив Фуртадо, 3. Стефан Цонков

Треньор: Любослав Пенев

Пирин: 12. Максим Ковальов, 38. Александър Дюлгеров, 11. Андрей Йорданов, 73. Венцислав Бенгюзов (33' 18. Мартин Смоленски), 26. Иван Тасев (46' 8. Емил Янчев), 5. Николай Бодуров (К), 17. Радослав Цонев, 10. Славчо Шоколаров, 29. Станислав Костов, 45. Христофор Хубчев, 20. Чебрайлс Макрецкис

Резерви: 1. Марио Кирев, 77. Васил Христов, 8. Емил Янчев, 7. Китан Василев, 18. Мартин Смоленски, 6. Юлиян Попев, 16. Мартин Бачев

Треньор: Христо Янев

Жълти картони: Ангел Бастунов, Георги Русев (Ц), Иван Тасев, Христофор Хубчев (П)

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона