Без прошка: ЦСКА 1948 II разби Марица и се бетонира на върха във Втора лига

Йосков наниза два гола за столичани

Дубъла на ЦСКА 1948 остава на върха във Втора лига и след 16-ия кръг на първенството. Днес “червените” стигнаха до нова победа, след като надвиха Марица (Пловдив) с 3:0 у дома. Валентин Йосков бесна за своя тим, като вкара два гола (24 и 28), а през второто полувреме Александър Александров добави още едно попадение, с което оформи и крайният резултат.

Домакините получиха право да изпълнят дузпа още в 23-ата минута, след като Валентин Йосков бе фаулиран в наказателното поле. Нападателят на ЦСКА 1948 застана зад топката и не сбърка, като откри резултата. 4 минути по-късно отново Йосков блесна и удвои. При една от продължителните атаки на “червените” нападателят реши да пробва късмета си от дистанция, а това се оказа и правилното решение, защото ударът му прониза вратата на “пиратите”.

В 70-ата минута домакините сложиха точка на спора, след като Александров получи хубаво подаване в наказателното поле и с прецизен диагонален шут направи резултата 3:0.

Така “червените” записват” девети успех от началото на сезона и продължават да бъдат еднолично на върха. Отборът е с 32 точки и е на 3 пред втория Етър. Марица от своя страна е седми с 22 пункта.