Нюкасъл смачка "светците" и продължава да гони лидерите във Висшата лига (ВИДЕО)

"Свраките" стигнаха до убедителен успех с 4:1 като гости

Нюкасъл продължава преследването на лидерите във Висшата лига Манчестър Сити и Арсенал. „Свраките“ спечелиха с 4:1 при гостуването на Саутхемптън от 15-ия кръг на английското първенство.

Още в 10-ата минута се наложи Ник Поуп да се намесва и да отразява удар на Ромен Перо.

Калъм Уилсън отправи опасен удар в 25-ата минута, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Гавин Базуну.

Нюкасъл поведе в резултата в 35-ата минута, когато Мигел Алмирон направи отличен пробив, който бе завършен с премерен удар, а топката влезе във вратата на Базуну.

Шест минути по-късно след центриране в наказателното поле на Саутхемптън Шон Лонгстаф засече топката, но не успя да я прати във вратата на Гавин Базуну.

Мохамед Елиунуси направи сериозен пропуск пред вратата на Нюкасъл в добавеното време на първата част, стреляйки в аут.

Джеймс Уорд-Праус стреля от пряк свободен удар в 48-ата минута, но Ник Поуп спаси.

Нюкасъл удвои своята преднина в 58-ата минута, когато Джейкъб Мърфи асистира за попадението на Калъм Уилсън.

Пет минути по-късно Нюкасъл поведе с 3:0, когато Киърън Трипиър намери Джо Уилок, а той прати топката във вратата на Гавин Базуну.

Ник Поуп направо впечатляващо спасяване в 88-ата минута, отразявайки удар с глава на Джо Арибо.

Саутхемптън намали своя пасив в 89-ата минута, когато Салису асистира за попадението на Ромен Перо.

Нюкасъл реализира четвърти гол във вратата на Саутхемптън в първата минута на добавеното време на двубоя, когато Бруно Гимараеш с удар от дистанция прати топката в мрежата на вратата на Гавин Базуну.

Нюкасъл е на трето място в класирането с 27 точки, докато Саутхемптън е осемнадесети с 12 точки.

В друг мач от кръга Кристъл Палас направи обрат от 0:1 до 2:1, за да спечели гостуването си на Уест Хем.

Саид Бенрама изведе „чуковете“ напред в резултата с гол в 20-ата минута.

Уилфред Заха изравни в 41-ата минута, а Майкъл Олисе донесе победата за Кристъл Палас в четвъртата минута на добавеното време на двубоя.