Реал Мадрид се сгромоляса срещу Райо Валекано и изпусна върха (ВИДЕО)

"Белия балет" с втора поредна издънка в Ла Лига

Испанският шампион Реал Мадрид допусна втора поредна грешка в Ла Лига. След равенството с Жирона миналата седмица, сега „Белия балет“ загуби с 2:3 от Райо Валекано при визитата си на „Естадио де Вайекас“ в едно от малките мадридски дербита. С това поражение „белите“ оставят Барселона еднолично на върха с 34 точки, докато те имат две по-малко в актива си.

Само пет минути след началото домакините шокираха Реал. Юношата на "белите" Фран Гарсия отправи полувисоко центриране от левия фланг към точката на дузпата, а там вътрешният полузащитник Санти Комесаня отправи достатъчно точен изстрел, за да открие.

Феде Валверде можеше бързо да възстанови равния резултат, но силен негов удар от около 25 метра мина до десния стълб. Играчите на Ираола приложиха много висока преса и отнеха топката в опасна близост, но удар по диагонала на Алваро Гарсия бе спасен от Куртоа. Иси Паласон също тества рефлекса на белгиеца, който се справи с изстрела на 7-цата. В ответната атака Родриго стреля от малък удар, но оплете кълбото в мрежата отстрани.

Малко след изминаването на половин час игра Фран Гарсия преплете краката си в тези на Марко Асенсио в наказателното поле. След кратко съвещание с ВАР Хуан Мунуера отсъди дузпа, а Лука Модрич нямаше проблем да я реализира.

Четири минути след изравняването и точно толкова преди почивката Реал поведе. Милитао засече с глава центриране от корнер за 1:2 в полза на испанския гранд.

Преди "белите" да са се нарадвали на аванса си в резултата, той вече бе заличен. Шут на Паласон бе блокиран, но топката се върна у играч на валеканци, след което отиде на пътя на Алваро Гарсия, а лявото крило с плътен удар я прати в близкия ъгъл на Куртоа.

С началото на второто полувреме Родриго получи топката на скорост и излезе на стрелкова позиция, но ударът му с левия крак разочарова.

В средата на полувремето Райо получи дузпа след ВАР за игра с ръка на Карвахал на границата на наказателното. Трехо застана зад топката, но Куртоа го развенча при първия опит.

11-метровият наказателен удар бе преизпълнен, тъй като белгиецът бе пред своята голлиния в момента на контакта с топката на изпълняващия. От втория опит Трехо бе точен, стреляйки не в десния, а в левия ъгъл на стража на Реал.

Почетино след разгрома от Арсенал: Предадохме се

Мениджърът на Челси беше крайно разочарован след 0:5 от градския съперник

Резервата Милик прати Юве на финал за Купата (ВИДЕО)

Лацио загуби драматично в Рим с 1:2 и отпадна