ОБЗОР: Наполи с 10-а поредна победа в Италия (ВИДЕО)

Петко Христов резерва при реми на Специя

Лидерът Наполи постигна 10-а поредна победа в италианската Серия А.

Този път водачите в класирането надвиха трудно у дома гостуващия Емполи с 2:0 в мач от 14-ия кръг, за да дръпнат с 9 точки на върха преди преследвачите Милан, Лацио и Аталанта да изиграят срещите си.

В герой за неаполитанци се превърна мексиканецът Ървинг Лосано, който влезе от пейката, за да блесне с гол и асистенция.

В първия половин час партенопеите не създадоха особено много шансове, както се очакваше. В 33-ата минута Ндомбеле имаше възможност, но не успя да реализира.

Шест минути по-късно Распадори засече с по-силния си десен крак центриране на Ди Лоренцо от крилото. Изстрелът обаче бе париран от Викарио. Частта завърши с удар отново на Распадори. Осимен и Ндомбеле разиграха и италианският национал стреля от много изгодна позиция, но не намери вратата за късмет на стража на тосканци Гуилермо Викарио.

Четвърт час след началото на второто полувреме нулевото равенство се задържаше. Лучано Спалети реши да прибегне до своята скамейка, вкарвайки в игра Ървинг Лосано, Пьотр Желински и Елиф Елмас. Едва няколко минути по-късно мексиканецът реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу нападателя Виктор Осимен.

В 74-ата минута ситуацията на Емполи се усложни още повече, когато Себастиано Луперто получи втори жълт и съответно червен картон.

Три минути преди изтичането на редовното време Лосано развинти Фабиано Паризи на десния фланг и отправи фантастично центриране към наказателното поле, където Пьотр Желински нямаше затруднения да направи 2:0 с прецизен удар в долния ляв ъгъл.

Междувременно Специя на Петко Христов пък записа десетата си точка в първенството с равенството 1:1 срещу приятната изненада Удинезе. Българският национал остана на скамейката през целия двубой срещу „бианконерите“.

Тимът на Лука Готи е 16-о място, докато „фриуланите“ са седми. Лигурийци поведоха в 33-ата минута чрез Аркадиуш Реца, но Санди Ловрич изравни точно 10 минути след това.