Интер отнесе с 6:1 Болоня и влезе в топ 4 (ВИДЕО)

"Нерадзурите" отговориха подобаващо след загубата от Ювентус

Интер разпиля Болоня с 6:1 в мач от 14-ия кръг на Серия А. По този начин „нерадзурите“ се върнаха на победния път след загубите от Байерн Мюнхен и Ювентус и се изкачиха на четвъртата позиция с 27 точки. Болоня е на 13-ата позиция с 16.

Болоня тръгна силно в мача и до десетата минута стигна до две положения. Първо Муса Бароу се освободи от пазача си в наказателното поле и стреля, но покрай вратата. Малко след това Андре Онана отрази опасен изстрел на Марко Арнаутович.

Това даде резултат в 22-ата минута. Рикардо Орсолини стреля, топката се отклони в Хараламбос Ликоянис и навести мрежата на безпомощния Онана.

Интер не се забави с отговора си и изравни само четири минути по-късно. Един Джеко стигна до топката на границата на наказателното поле и без да се замисли стреля от движение и по красив начин реализира.

Десет минути по-късно Федерико Димарко изпълни пряк свободен удар като по учебник и с удар по земя под стената се разписа за обрат на „нерадзурите“.

Хакан Чалханоглу центрира от ъглов удар в 42-ата минута, Лаутаро Мартинес бе най-съобразителен в наказателното поле и с глава заби в мрежата на Скорупски за 3:1.

Федерико Димарко удвои головата си сметка в мача три минути след началото на второто поувреме, засичайки отбита топка във вратата на гостите.

Интер получи дузпа в 59-ата минута за игра с ръка на Хоакин Соса. Зад топката застана Лаутаро Мартинес, който излъга Скорупски за 5:1.

В 76-ата минута Един Джеко подаде на празна врата на Робин Госенс, а германецът без проблеми оформи крайното 6:1.

Интер можеше да стигне и до седмо попадение в 84-ата минута, но Кристиян Аслани уцели левия страничен стълб със свиреп удар от границата на наказателното поле.

Анчелоти: Шави взе правилното решение