ОБЗОР: Джевон Картър с 36 точки за победа на Милуоки

Вижте всички резултати от НБА

Джевон Картър отбеляза рекордните в кариерата си 36 точки и Милуоки Бъкс спечели със 136:132 срещу Оклахома Сити Тъндър след две продължения в мач от редовния сезон на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА).

Картър завърши с 15/27 в стрелбата от игра, включително 5/10 от далечно разстояние. Бруук Лопес добави 24 точки и спечели 13 борби за "дабъл-дабъл", докато Грейсън Алън отбеляза четири от 18-те си точки във второто продължение. Той бе точен четири поредни пъти от нарушение в заключителните секунди, с което Бъкс поведоха с шест точки и сложиха край на мача.

Шай Гилджъс-Алекзандър бе най-резултатен за Тъндър с 39 точки при 13/25 в стрелбата, а резервата Трей Ман вкара още 21. Джа Морант и Дезмънд Бейн отбелязаха по 32 точки и Мемфис Гризлийс победи Сан Антонио Спърс със 124:122 след продължение за четвъртия си успех в последните пет мача.

Гризлийс започнаха продължението със серия от 11:2, но Спърс се доближиха на точка от гостите си само 14.3 секунди преди края. Морант отбеляза в следващата атака от нарушение и даде преднина от две точки на Мемфис, а Девин Васел пропусна стрелба от далечно разстояние със сирената и така Сан Атнонио загуби.

Васел завърши с 22 точки за Спърс, които отстъпиха в пети пореден мач. Джейсън Тейтъм отбеляза 16 точки в третата част и завърши със сбор от 31 при победа на Бостън Селтикс със 128:112 срещу Детройт Пистънс. След като бе само с пет точки през първото полувреме, Тейтъм вкара четири от петте си стрелби от далечно разстояние в третата част. Джейлън Браун завърши с 30 точки и Сам Хаусър вкара още 24 след шест тройки, докато Детройт финишира с шестима баскетболисти с двуцифрен актив.

Девин Букър записа 32 точки и десет асистенции, а Майкъл Бриджис направи личен рекорд за сезона с 31 точки при победа на Финикс Сънс със 129:118 в гостуване срещу Минесота Тимбъруулвс. Руди Гобер пък се завърна от Ковид-19 протокола с 25 точки за домакините. Кевин Дюрант записа 29 точки, 12 асистенции и 12 борби при успех на Бруклин Нетс срещу Ню Йорк Никс. Победителите не изоставаха в нито един момент от двубоя и рекордната им преднина достигна до цели 35 точки.

Пол Джордж вкара 29 точки и Норман Пауъл добави 18 като резерва при победа на Клипърс със 114:101 срещу Лейкърс в дербито на Лос Анджелис. Реджи Джаксън завърши с 14 точки и Люк Кенард записа още три 13, а Джордж вкара 26 или повече в шести пореден мач за Клипърс, които са в серия от девет поредни успеха срещу градския съперник.

Леброн Джеймс отбеляза 30 точки за Лейкърс, а Антъни Дейвис се отчете с 21 точки и девет борби.

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от първия кръг в НБА

Емил Стоилов с 6 точки при загуба на Менорка

Четири домакински победи за старта на плейофите в НБА (РЕЗУЛТАТИ)

Павлин Иванов загуби четвъртия мач в плейофите на баскетболното първенство на Румъния