Юве трети в Италия след 5-и пореден успех

VAR помогна за 1:0 над опашкаря Верона

Ювентус записа пета последователна победа в италианската Серия А.

„Старата госпожа“ спечели с минималното 1:0 визитата си на опашкаря Верона след попадение на Мойс Кийн, който в 60-ата минута се възползва от много хубави последователни подавания на Аркадиуш Милик и Адриен Рабио, за да преодолее Лоренцо Монтипо с удар с левия крак.

Футболистите на Ювентус обаче трябваше да треперят и да благодарят на системата за видеоповторения за това, че запазиха аванса си. В 75-ата минута Алекс Сандро игра с ръка в наказателното си поле, но от ВАР екипа решиха, че няма основания да сигнализира на главния рефер Марко ди Бело за дузпа.

В 82-рата минута Леонардо Бонучи влезе в едно единоборство с карате удар в крака на Даниеле Верде. Ди Бело отсъди дузпа, но след консултация с ВАР я отмени заради минимален контакт на крака на Бонучи с топката преди да изрита Верде.

В добавеното време на срещата Алекс Сандро пък получи директен червен картон, след като извърши нарушение като последен в защитата на границата на наказателното поле. Верона обаче не успя да се възползва и от тази ситуация и допусна девета поредна шампионатна загуба.

В класирането Ювентус вече е трети с 28 точки, на 2 зад шампиона Милан и на 10 зад лидера Наполи. Верона е на последното 20-о място с 5 точки, на пет от спасителния бряг, след като записа 9-ата си поредна загуба.

ВЕРОНА – ЮВЕНТУС 0:1
0:1 Мойс Кийн (60)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ВЕРОНА: Монтипо, Давидович, Хиен, Чекерини, Терачано, Хонгла, Сулемана, Дойг, Калон, Лазаня, Джурич;

ЮВЕНТУС: Перин, Данило, Бонучи, Бремер, Куадрадо, Фаджоли, Локатели, Рабио, Костич, Кийн, Милик.