Страхотна асистенция на Минчев донесе победа за Спарта Прага (ВИДЕО)

Родният национал подаде за победния гол още в 12-та минута

Спарта Прага спечели с минималното 1:0 домакинството си на Ческе Будейовице от 16-ия кръг на чешкия шампионат.

Българският национал Мартин Минчев стартира като титуляр за домакините и изигра ключова роля. Той асистира за единствения гол в мрежата на противника, дело на Лукаш Хараслин в 12-ата минута.

Минчев остана на терена до 85-ата минута, когато отстъпи мястото си на Даниел Кастанек.  С успеха Спарта събра 32 точки и е на третото място във временното класиране. Ческе е 13-и с 18 точки.

Домакините влязоха по-добре в мача и поведоха в 12-ата минута. До голяма степен Мартин Минчев изработи гола. Българинът беше изведен на десния фланг. Той показа страхотен поглед върху играта и пусна по земя към навлизащия на скорост в наказателното поле Хараслин. Топката беше много удобна за словака, който отигра с едно докосване и вкара за 1:0.

До почивката Спарта Прага изпусна още два много добри шанса да реализира. И в двата случая Томаш Визнер се оказа на добра стрелкова позиция, но не сполучи. В 71-вата минута Патрик Чавош си изпусна нервите и беше изгонен с директен червен картон. Ческе Будейовице трябваше да доиграе мача с човек по-малко. Задачата на Минчев и компания беше улеснена и с численото предимство Спарта Прага успя с лекота да съхрани аванса си, за да се поздрави с крайния успех.

ОБЗОР: Георги Костадинов със силен мач за АПОЕЛ срещу Арис (ВИДЕО)

Претендентите за титлата в Кипър с домакински победи

Ковачев бе титуляр за Ахмат при сензационен успех над ЦСКА (Москва)(ВИДЕО)

Отборът на българина изненада противника си

Георги Миланов с гол за Динамо (Букурещ), отборът му обаче се издъни в края (ВИДЕО)