Интер взе трите точки от Аталанта след битка до самия край (ВИДЕО)

Два гола на Джеко изиграха ключова роля за успеха в Бергамо

Интер победи Аталанта с 3:2 като гост в мач от последния преди паузата за Световното първенство 15-и кръг в италианската Серия А.Двубоят започна с натиск на домакините. След центриране в наказателното поле на Интер, Теун Коопмайнерс се извиси над всички и стреля с глава в 15-ата минута, но Андре Онана показа впечатляващ рефлекс и отрази.

Главният рефер Даниеле Чифи отсъди 11-метров наказателен удар заради нарушение на Стефан де Фрай. Адемола Лукман се нае с изпълнението на дузпата и отбеляза в 25-ата минута, за да даде аванс на Аталанта.

След центриране в наказателното поле на „бергамаските“ в 37-ата минута, Лаутаро Мартинес свали с глава за Един Джеко, който чукна топката по брилянтен начин във вратата на Интер.

Дуван Сапата проби в наказателното поле и отклони за Марио Пашалич, който пропусна да възстанови аванса за Аталанта в 54-ата минута от чиста позиция. Неговият удар премина на сантиметри от левия страничен стълб.

Само две минути по-късно Федерико Димарко подаде на крак за Джеко, който отбеляза и така осъществи пълния обрат в резултата – 2:1 в полза за Интер. Ситуацията бе преразгледана с VAR, но главният рефер прецени, че няма засада и голът се зачита.

След центриране от корнер в 62-ата минута Хосе Луис Паломино се опитада изчисти с глава, но за негово нещастие топката попадна в собстваната му врата.

Теун Коопмайнерс центрира от ъглов удар в 77-ата минута. Адресатът на подаването бе бившият футболист на Лудогорец Разград Паломино, който отправи удар с глава и отбеляза за 2:3, което се оказа и крайният резултат.

След този успех Интер се изкачва до 4-ата позиция във временното класиране в Серия А с актив от 30 точки, докато Аталанта е на 6-о място с 27 пункта в своя актив.