ЦСКА 1948 спря Лудогорец в голям екшън (ВИДЕО)

Лудогорец и ЦСКА 1948 завършиха при резултат 1:1 на „Хювефарма Арена“ в мач от последния, преди паузата за Световното първенство, 18-и кръг в efbet Лига. Бернард Текпетей даде аванс на разградчани в 76-ата минута, а осем минути по-късно Радослав Кирилов изравни, след красиво попадение.

След това равенство се завързва битката на върха във временното класиране в efbet Лига. Лудогорец е на 2-ро място с 39 точки в актива си, а ЦСКА 1948 е 3-и с 36 пункта.

Мачът започна с натиск на гостите от ЦСКА 1948. Още в 2-ата минута след рикошет Георги Русев центрира в наказателното поле, където Александър Колев шутира, но Серджо Падт отрази.

Рик Джонатан си осводи пространство чрез дрибъл в 9-ата минута и шутира от границата на наказателното поле, но Даниел Наумов внимаваше и отрази лесно.

След разбъркване в наказателното поле на ЦСКА 1948 в 12-ата минута, Матиас Тисера подаде за Кирил Десподов, който шутира в наказателното поле, но ударът му бе спасен от Наумов.

Якуб Пиотровски центрира от десния фланг в 18-ата минута. Каули Оливейра нахлу на скорост в наказателното поле и отправи силен изстрел с глава, който не остави никакви шансове на стража на ЦСКА 1948. След обстойно преражглеждане на ситуацията с VAR, голът не бе зачетен заради засада.

След центриране от корнер в полза на Лудогорец в 26-ата минута. Кирил Десподов подаде за Каули, който овладя на границата на наказателното поле и шутира, но Наумов се справи и отрази.

В следващите минути Лудогорец бе по-активния отбор, но до по-опасно положение пред някоя от двете врати не се стигна.

Реян Даскалов опита изстрел от далечна дистанция в 45-ата минута, но топката премина над напречната греда на вратата, пазена от Серджо Падт.

Каули проби чрез дрибъл през средата на терена и навлезе в наказателното поле в 52-ата минута. Бразилецът си освободи място и шутира с левия крак в десния ъгъл на вратата. Топката обаче премина покрай левия страничен стълб.

Георги Русев премина Аслак Фон Витри и стреля от границата на наказателното поле в 54-ата минута. Падт обаче внимаваше и отрази удара на футболиста на ЦСКА 1948.

Рик Джонатан шутира от средна дистанция в 58-ата минута. Ударът беше силен, но премина над напречната греда.

Радослав Кирилов центрира на втора греда за Ивайло Чочев. Той се опита да стреля, но не успя да натисне добре топката и до по-голяма опасност не се достигна в тази 67-а минута.

Кирилов навлезе отдясно в наказателното поле на Лудогорец в 70-ата минута и шутира, но ударът му бе блокиран от Игор Пластун.

Бернард Текпетей стреля в наказателното поле, Елитон обаче блокира удара. Топката обаче достигна отново в краката на ганаецът, който отправи нов удар в левия ъгъл на вратата на ЦСКА 1948, не оставяйки никакви шансове за Даниел Наумов. Така Лудогорец поведе в 76-ата минута.

Радослав Кирилов премина през бранител на ЦСКА 1948 и стреля към горния десен ъгъл на вратата на Лудогорец в 82-ата минута. Топката обаче премина на сантиметри над напречната греда.

Кирилов успя с едно движение да излъже Сисиньо и Нонато в 84-ата минута. След което направи крачка вдясно и изпрати топката по брилянтен начин горния десен ъгъл на вратата, пазена от Серджо Падт.

Текпетей комбинира с Каули в наказателното поле на ЦСКА 1948. Бразилецът стреля в 87-ата минута, но Реян Даскалов успя да блокира удара.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА 1948 1:1
1:0 Текпетей 75
1:1 Кирилов 83

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков-к, 6. Якуб Пьотровски, 10. Матиас Тисера, 11. Кирил Десподов, 16. Аслак Фон Витри, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 32. Игор Пластун, 73. Рик Джонатан, 95. Каули Соуса
Резерви: 12. Симон Слуга, 4. Сисиньо, 8. Клод Гонсалвеш, 9. Игор Тиаго, 15. Педро Енрике, 20. Густаво Нонато, 37. Бърнард Текпетей
Треньор Анте Шимунджа

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов-к, 22. Реян Даскалов, 87. Симеон Петров, 14. Хелитон, 2. Джонатан Перейра, 18. Ивайло Чочев, 39. Парвиз Умарбаев, 20. Ангел Бастунов, 10. Георги Русев, 9. Александър Колев, 99. Радослав Кирилов
Резерви: 33. Генадий Ганев, 25. Евгений Сердюк, 24. Лазар Марин, 58. Октавио Мерло, 7. Марио Топузов, 17. Енрике Рафаел, 19. Стив Фуртадо

Александър Димитров: Илиан Илиев е много голяма личност

"Момчетата работиха много за тази победа", каза селекционерът на младежкия национален отбор