Нов жесток шамар за Унион, този път отнесе 4 гола от Фрайбург (ВИДЕО)

Доскорошният лидер претърпя нова тежка загуба

Фрайбург се изкачи на второ място в класирането на Бундеслигата, след като разгроми Унион Берлин с 4:1 у дома с хеттрик на Винченцо Грифо през първото полувреме.

Италианецът вкара две дузпи и завърши отлична контраатака на тима, за да постави Фрайбург на четири точки зад лидера Байерн Мюнхен, който спечели с 2:0 срещу Шалке 04 в събота. Фрайбург е на две точки пред РБ Лайпциг след 15 мача от началото на сезона.

Михаел Грегорич реализира четвъртото попадение за Фрайбърг в добавеното време на първенството полувреме.

Това беше трети пореден мач в първенството за Унион без победа. Отборът се смъкна до пето място в класирането.

Унион пропусна дузпа чрез Робин Кнохе, преди да остане с 10 души след червен картон на Диего Лейте в 19-ата минута. Свен Мишел вкара четвъртата дузпа в мача в 87-ата минута.