Браво! България с пет европейски титли по кикбокс

Вижте тук всички шампиони от Анталия

Впоследния ден от Европейското първенство по кикбокс в Анталия националите ни спечелиха още два финала, с което титлите за страната ни станаха общо пет.

Кирил Илиев вече е двукратен европейски шампион, след като спечели златото в два отделни стила на татами (киклайт контакт и лайт контакт) в кат. -57 кг.
В същия стил, но при жените Калина Колева остана втора в кат. -55кг. Преди това тя взе и бронз в другият стил на татами, в който участва пойнт файтинг.

При жените Александра Димитрова взе титлата в кат. -52 кг, стил Фул контакт, побеждавайки категорично представителката на домакините Емине Аслан, която е двукратна световна шампионка от първенствата през 2021 г. и 2019 г. С това общия актив на България е 5 Европейски титли, 5 сребърни отличия и 10 бронза. Европейски шампиони:

Теодор Христов - стил К1, кат. -81кг

Българският съдия Деница Миленкова получи приз за най-добър рефер на татами при жените на Европейското първенство в Анталия. Камен Славов пък получи по-висока международна съдийска категория „В”.

Европейското по бокс в Белград започна с български победи

Един успех дели Рами Киуан от медал, Радослав Росенов с летящ старт

Радослав Росенов и Рами Киуан откриват българското участие на Европейското по бокс

Чакането свърши – вижте пълната бойна карта на SENSHI 21

Бойната карта на SENSHI 21 включва 14 силни двубоя с 28 мощни атлети от 17 страни

Стойка Кръстева: Развиваме се в правилна посока

Доволни и заредени с оптимизъм се прибраха от Европейското първенство за младежи и девойки в Пореч българските национали по бокс

Уайлдър: Ще разбия главата на Жан, а после идва ред на Джошуа