България падна от Сърбия в квалификациите за Евробаскет 2023 (ВИДЕО)

Втора поредна загуба за нашите момичета

Българският национален отбор по баскетбол за жени загуби от европейския шампион Сърбия с 51:79 (9:25, 7:31, 22:10, 13:13) като гост в Белград във втората си среща от група „Е“ на квалификациите за първенството на Стария континент през 2023 година.

Поражението бе второ за българките от двата им зиграни мача, а сръбкините постигнаха втора поредна победа.

Воденият от селекционера Марина Малкович тим на домакините бе категоричен през първото полувреме. Българките не успяха да се противопоставят на по-класния състав на Сърбия, изостанаха с 16:56 след първите 20 минути игра и направиха 32 грешки в мача срещу 17 за домакините.

Националките изиграха силна трета част, която спечелиха с 22:10, а за първите шест минути след почивката със серия от 15:4 свалиха пасива си под 30 точки. Сръбкините водеха с 66:38 преди последната четвърт и до края продължиха да контролират двубоя.

Борислава Христова бе най-резултатна за България с 14 точки, 2 борби и 3 асистенции. Радостина Христова завърши с 11 точки и 9 борби, а Цветомира Наумова добави 8 точки.

За Сърбия Тина Крайшник се отчете с 18 точки и 13 борби.

В неделя, 27 ноември воденият от селекционера Стефан Михайлов български състав ще гостува за третия отбор в групата – Хърватия, който има един успех и една загуба на сметката си към момента.

Последният квалификационен прозорец ще се проведе през 2023 година, когато на 12 февруари България ще приеме Сърбия, а три дни по-рано сръбкините ще бъдат домакини на Хърватия.

За Еврошампионата догодина ще се класират победителите в десетте квалификационни групи, както и четири от най-добрите втори отбори, но без тези от групи F и I.