СТРАШНА ДРАМА: ЦСКА пребори 9 от Гигант след 14 дузпи! (ВИДЕО)

"Армейците" минаха през иглени уши, за да продължат напред за Купата

ЦСКА победи Гигант Съединение след изпълнения на дузпи в мач от 1/16-финалите на Sesame Купа на България. Двубоят завърши 1:1 в редовното време и след 30 минутното продължение, а след това дузпите решиха всичко.

ЦСКА създаде първите си реални голови положения още в първите пет минути. Първо Кареасо не успя да стигне до удар от добра позиция, а топката бе избита в корнер. След изпълнението Бисмарк засече с глава, а впоследствие Назон отклони топката в гредата от няколко метра. Две минути по-късно хаитянинът стреля с глава, но беше доста неточен в опита си да намери очертанията на вратата

Малко след изминаването на половин час игра Гигант едва не откри резултата. Жилов залъга Бауренски и стреля, но броени сантиметри го разделиха от попадение. "Червените" реагираха сравнително бързо и само 7-8 минути след това положение на Гигант, създадоха чиста ситуация. Назон остана един на един с последния бранител от домакините и успя да го залъже и да нанесе изстрел, но точно в центъра на вратата.

Няколко минути преди почивката столичани не реагираха добре при една висока топка, от което се възползва Здравков на левия фланг. Играчът с №21 на гърба успя да отправи подаване в наказателното поле, с което Матай се размина, а зад гърба му дебнеше Стайков, който успя да открие - 1:0.

На почивката Саша Илич направи кардинални промени, вкарвайки в игра цели четирима футболисти - Джонатан Линдсет, Браян Морено, Маурисио Гарсес и Лазар Туфегджич. Един от свежото каре - Гарсес, веднага излезе на чиста позиция срещу Цветан Тодоров, но стражът на домакините отрази.

Десетина минути след началото на втората част Бисмарк тръгна на скорост срещу няколко бранители на Гигант, а един от тях - Васил Василев, го фаулира грубо и получи втори жълт и съответно червен картон. При изпълнението на свободния удар малко раздели Джонатан Линдсет от изравнително попадение.

При една от поредните атаки на ЦСКА Браян Морено бе намерен непокрит на броени метри от вратата, но се засуети и топката бързо бе избита от краката му.

Малко повече от четвърт час преди изтичането на редовното време "червените" най-после изравниха. Морено избяга на отбраната на Гигант и остана сам срещу Тодоров. Първият удар на колумбиеца бе спасен, но при добавката латиносът прати кълбото в мрежата за 1:1.

В началото на даденото от съдията добавено време Бисмар овладя една топка на гърди и стреля от воле, но доста слабо, а не успя да намери и вратата. Точно минута по-късно Райко Алов остави своите с 9 души след много грубо нарушение срещу Лазар Туфегджич на тъчлинията.

Със старта на продълженията Антонов и Бисмарк разиграха добре, като ганаецът намери място за изстрел, но опитът му спря в левия стълб. Нападателят имаше още един шанс за отбелязване, но от броени метри не намери вратата. Минути по-късно и Гарсес се отчете с пропуск, след като надскочи бранител в жълто и стреля с глава, но в аут.

Второто 15-минутно продължение също започна с шанс за ЦСКА. Линдсет качи топката на главата на Антонов, но Тодоров улови изстрела на юношата на гостите. Така се стигна до дузпи, като всички бяха точни до 13-та, която се оказа фатална за Съединение, тъй като Евтимов хвана удара на Гюзлев, а Мено Кох след това донесе успеха за "армейците".