Меси поведе Аржентина към делириум

„Гаучосите“ загърбиха фалстарта с 2:0 над Мексико

Аржентинският национален отбор по футбол постигна първа победа на Мондиал 2022.

С голове на емблемата си Лионел Меси и на резервата Енцо Фернандес „гаучосите“ надвиха Мексико с 2:0 и така се реваншираха на феновете за изненадващата загуба след обрат от Саудитска Арабия с 1:2 на старта в Катар.

Този път стадионът в Лусаил, който ще приеме и финала на форума, беше почти пълен до краен предел и дикторът обяви посещаемост от 88 966 души, като безспорно повечето от тях бяха аржентинци.

Те трепериха до 64-ата минута, в която Лео ги вдигна на крака с удар от границата на наказателното поле, а в 87-ата изпаднаха в истински делириум, тъй като резервата Енцо Фернандес сложи точка на спора с майсторски гол след късо разигран корнер и пас на Меси.

Така Аржентина вече има 3 точки, докато Мексико остана с 1, взета от нулевото реми с Полша на старта.

По-рано през деня поляците спечелиха с 2:0 срещу Саудитска Арабия и са лидери в групата с 4 точки преди мача на истината срещу "гаучосите".

В събота вечер Аржентина и Мексико направиха нулево първо полувреме като показаха бърз и качествен футбол, но не създадоха много положения.

Мексиканският нападател Алексис Вега получи шанс да открие резултата от пряксвободен удар преди почивката, но Емилиано Мартинес изби топката с плонж. За Аржентина пък пропуснаха Меси и Лаутаро Мартинес.

Меси бе фаулиран на малко повече от 20 метра пред вратата на мексиканците в началото на второто полувреме и в 51-та минута имаше възможност да вкара едно от марковите си попадения. Звездата на Аржентина обаче изпрати топката над напречната греда на Гийермо Очоа.

Меси се реваншира в 64-та минута. Той получи втори шанс да стреля от тази позиция и този път го направи прецизно от игра, изпращайки топката по земята в долния ляв ъгъл за 1:0.

Аржентина овладя контрол над мача в следващите минути и затвърди доминацията си с второ попадение в 87-та минута. Енцо Фернандес получи къс пас от Меси от корнер, след което финтира Ерик Гутиерес на ъгъла на наказателното поле и изпрати точен фалцов удар в обратния ъгъл.

До края повече попадения не паднаха, така че съдбата на Мексико вече не е само в ръцете и краката на „ацтеките“, тъй като те ще отпаднат в групите, ако Полша и Аржентина завършат наравно в сряда.

АРЖЕНТИНА - МЕКСИКО 2:0
1:0 Лионел Меси (64)
2:0 Енцо Фернандес (87)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

АРЖЕНТИНА: 23. Емилиано Мартинес, 8. Маркус Акуня, 25. Лисандро Мартинес, 19. Николас Отаменди, 4. Гонсало Монтиел, 7. Родриго де Пол, 18. Гуидо Родригес, 20. Алексис МакАлистър, 11. Анхел Ди Мария, 22. Лаутаро Мартинес, 10. Лионел Меси;

МЕКСИКО: 13. Гилермо Очоа, 3. Сезар Монтес, 2. Нестор Араухо, 15. Ектор Морено, 23. Хесус Гаярдо, 24. Луис Чавес, 18. Андрес Гуардадо, 16. Ектор Ерера, 26. Кевин Алварес, 10. Алексис Вега, 22. Ървинг Лосано.