ОБЗОР: Берое спря пропадането с успех над ЦСКА

Вижте всички резултати и класиране след 7-ми кръг в НБЛ

Отборът на Берое победи ЦСКА с 85:81 (19:21, 27:24, 11:19, 28:17) като домакин в Стара Загора в мач от седмия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Успехът бе трети за старозагорци, които прекъснаха серията си от четири поражения, докато „червените“ допуснаха трета поредна и общо четвърта загуба от шест изиграни двубоя до момента.

Двубоят бе белязан от няколко смени на водачеството и съществени амплитуди в играта на двата тима. Гостите поведоха с 13:3 в началото, но допуснаха обрат до 17:13, а след 10 минути игра водеха с 21:19. Баскетболистите на Берое натрупаха аванс от 10 точки при 36:26 в средата на втората четвърт, ЦСКА се доближи на точка и пак успя да поведе, а на почивката резултатът бе 46:45 в полза на домакините.

Старозагорци започнаха добре второто полувреме, но след преднина от 57:54 повече от шест минути не отбелязаха кош, а ЦСКА се възползва и преди четвъртата част дръпна с 64:57. Гостите от София задържаха аванс от 6 точки до шест минути преди финала, но отново позволиха обрат и Берое поведе със 78:76 при оставащи две минути. Зейн Ноулс отбеляза два наказателни удара 26 секунди преди края на мача, намалявайки пасива на ЦСКА до 81:82, но 8 секунди по-късно Робърт Георгиев също бе точен на два пъти от наказателната линия за Берое за 84:41, а „червените“ сгрешиха в ответната атака.

Най-резултатен за успеха на домакините бе Корнилиъс Хъдсън с 20 точки, 6 борби и 3 асистенции, а Александър Тодорович се отчете с 18 точки, 5 борби и 4 асистенции. Дариъс Хол завърши с 13 точки и 8 борби, а Ти Кей Идоджи с 11 точки и 12 борби.

За ЦСКА Зейн Ноулс реализира 24 точки и 10 борби. Дерил Оуенс добави 22 точки, Андрей Иванов се включи с 11 точки и 11 борби, а Джордан Калахан завърши с 9 точки и 10 асистенции.

В следващия кръг от НБЛ Берое ще гостува на Левски на 3 декември, но преди това на 1 декември има мач от Балканската лига срещу Апоел Беер Шева в Израел. ЦСКА пък ще бъде домакин на Черноморец на 5 декември.