ОБЗОР: Кевин Дюрант с 45 точки за Бруклин при успех над Орландо

Вижте всички резултати и класирането в НБА

Кристапс Порзингис вкара рекордните в кариерата си 41 точки, от които 29 в първата част, за победата на домакина Вашингтон над Минесота със 142:125.

Звездата на гостите Карл-Антъни Таунс излезе принудително от игра в третия период заради изкълчен десен глезен. Той завърши с 8 точки и 4 асистенции.

Порзингис вкара всичките си шест опита за стрелба за три точки в първата част на мача. Кайл Кузма добави 23 точки за "Магьосниците", а Брадли Бийл добави 22.

Антъни Едуардс бе водещ реализатор за Минесота с 29 точки.

Кевин Дюрант вкара рекордните за него през сезона 45 точки при успеха на Бруклин над Орландо със 109:102. Дюрант направи 19 успешни опита от 24 стрелби от полето, като спечели 7 борби и записа 5 асистенции за 39 минути игра.

Кайри Ървинг помогна с 20 точки, а Ник Клакстън реализира 17, както и 13 борби.

Паоло Банкеро и Бол Бол вкараха всеки по 24 точки, а Франц Вагнер добави 21 за Орландо, който загуби седем от последните си осем мача.

Новобранецът Андрю Немхард вкара тройка в последната секунда и Индиана навакса изоставане от 17 точки, за да се наложи в самия край над Лос Анджелис Лейкърс със 116:115. Тайръз Халибъртън вкара 24 точки и добави 14 асистенции. Друг новобранец на Индиана - Бенедикт Матюрин, помогна с 23 точки за победата.

Антъни Дейвис вкара 25 точки и спечели 13 борби за Лейкърс.

Джоел Ембиид направи забивка 18,6 секунди преди края и вкара общо 30 точки за победата на Филаделфия над Атланта със 104:101. Той отбеляза 7 точки в последната минута, завръщайки се след контузия на терена, като пропусне последните четири мача на тима. Тобиас Харис отбеляза 24 точки, а Шейк Милтън добави 21.

Йънг и Де‘Андре Хънтър бяха най-резултатни за Атланта с по 18 точки.

Джейсън Тъйтъм отбеляза 35 точки, Маркъс Смарт добави 22 и рекордните си в кариерата 15 асистенции за убедителния успех на Бостън над Шарлът с 140:105.

Селтикс поведоха с 27 точки още след първата четвърт. Това бе девета поредна домакинска победа за тима и 13 в последните 14 мача. Малкълм Брогдън завърши с 21 точки, 6 борби и 5 асистенции за Бостън. Джейлън МакДаниелс отбеляза 24 точки, а Кели Оубри Джуниър - 22, за Шарлът.
Девин Букър записа 44 точки, 8 борби и 6 откраднати точки при петата поредна победа на Финикс - този път над Сакраменто със 122:117. Деандре Айтън добави 17 точки и 12 спечелени борби за своя девети дабъл-дабъл през сезона.

Малик Монк отбеляза 30 точки за Сакраменто, като това е негов четвърти мач с над 20 точки пред този сезон. Дамантас Сабонис завърши със 17 точки, 10 асистенции и 9 борби.

Паскал Сиакам записа 18 точки и 11 борби след завръщането си от контузия, О Джей Ануноби добави 20 за успеха на Торонто над Кливланд със 100:88. Гери Трент Джуниър отбеляза 14 точки, Фред ВанВлийт добави 13, а Скоти Барнс - 11 за серията на Торонто от 8:2 у дома.

Ивън Мобли реализира 18 точки и спечели 15 борби, а Дариус Гарланд добави 18 точки и 10 асистенции за Кливланд.

Зион Уилямсън отбеляза 23 точки и изравни най-доброто си постижение от 8 асистенции при победата на Ню Орлиънс над Оклахома със 105:101. Той вкара и тройка 44 секунди преди края на мача. В отсъствието на Брендън Инграм и СИ Джей МакКолъм, Уилямсън спечели 8 борби и направи 3 чадъра. Трей Мърфи III добави 20 точки за успеха.

Ню Орлиънс ограничи стрелеца на Оклахома Шай Гилджъс-Александър, но той все пак реализира 31 точки. Оклахома водеше с 101:100, преди да загуби в края.

Никола Йокич завърши с 32 точки и 12 борби, Джамал Мъри добави рекордните си за сезона 31 точки за победата на Денвър срещу Хюстън със 129:113. Това бе трети пореден успех на Денвър. Успеваемостта на Йокич и Мъри от стрелбата бе 64,7%. Алперен Сенгус отбеляза 18 точки за Хюстън.

Демар ДеРозан се отличи с 26 точки и 6 асистенции при успеха на Чикаго над Юта със 114:107. Зак Лавин допринесе с 20 точки, 6 борби и 5 асистенции за "Биковете". Никола Вучевич завърши с 16 точки и 10 борби.

Роури Маркканън отбеляза 32 точки за "Джазмените", Кели Олиник добави 23 точки, а Колин Секстън добави 17 за Юта.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Бостън  – 17 победи/4 загуби, Филаделфия - 12/9, Торонто - 11/9
Централна дивизия: Милуоки – 14/5, Кливланд – 13/8, Индиана - 12/8
Югоизточна дивизия: Атланта – 11/10, Вашингтон – 11/10, Маями - 10/11

Западна конференция
Северозападна дивизия: Денвър - 13/7, Портланд – 11/9, Юта - 12/11
Тихоокеанска дивизия: Финикс – 14/6, ЛА Клипърс – 12/9, Сакраменто – 10/9
Югозападна дивизия: Мемфис – 12/8, Ню Орлиънс - 12/8, Далас - 9/10.

ОБЗОР: Денвър обрърна ЛА Лейкърс в плейофите на НБА

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от първия кръг в НБА

Емил Стоилов с 6 точки при загуба на Менорка

Четири домакински победи за старта на плейофите в НБА (РЕЗУЛТАТИ)

Павлин Иванов загуби четвъртия мач в плейофите на баскетболното първенство на Румъния