Аржентина уреди осминафинал с Австралия (ВИДЕО)

Меси пропусна дузпа, поляците също продължават

Въпреки фалстарта си на Мондиал 2022 националният отбор на Аржентина завърши на върха в крайното класиране на група С и ще играе срещу Австралия в осминафиналите.

Лионел Меси и компания започнаха с шокиращо поражение след обрат от Саудитска Арабия (1:2), но после победиха Мексико, а сега и Полша с резултат 2:0, за да финишират с 6 точки като победители в потока и така да избегнат среща със световния шампион Франция.

Лео Меси пропусна спорна дузпа малко преди почивката, но през второто полувреме Алексис Мак Алистър (46) и Хулиан Алварес (67) донесоха успеха на Аржентина и място сред най-добрите 16 на планетата.

Сред тях попадна и отборът на Полша заради по-добрата си голова разлика от Мексико. "Ацтеките" победиха Саудитска Арабия с 2:1 в другия мач от групата и също като поляците събраха 4 точки, но напускат Катар, докато "Дружина полска" ще играе с Франция в елиминационната фаза.

Аржентина имаше тотално превъзходство през първото полувреме на "Стейдиъм 974", което обаче завърши при нулево равенство. Основна заслуга за това имаше полският вратар Войчех Шчесни, който отрази дузпа на Лионел Меси в 39-ата минута, а редица други удари не попаднаха в целта.

Поляците нямаха този късмет в началото на второто полувреме, когато Аржентина превърна доминацията си в реална преднина. Нахуел Молина получи топката на дясното крило още в първата атака и изпрати нисък пас към дузпата, където Алексис Мак Алистър я засече по диагонал в десния ъгъл на Шчесни за 1:0..

Аржентина продължи да контролира изцяло играта и вкара за втори път в 68-та минута. Той получи пас в наказателното поле от Енцо Фернандес и преодоля Шчесни с топовен шут от упор.

Полша така и не се съвзе до края на мача, но не получи повече голове. В добавеното време Николас Талиафико се откъсна сам срещу Шчесни и го преодоля, но Якуб Кивиор успя да изчисти топката пред голлинията.

В същото време Мексико допусна гол срещу Саудитска Арабия и спечели с 2:1, но и двата отбора отпаднаха от Мондиала.

Полша – Аржентина 0:2
0:1 Макалистър (47)
0:2 Хулиан Алварес (68)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ПОЛША: Войчех Шчесни, Мати Кеш, Якуб Кивиор, Камил Глик, Бартош Березински, Кристиан Биелик, Гжегош Кричовяк, Франковски, Пьотър Желински, Карол Свидерски, Роберт Левандовски (к);

Селекционер: Чеслав Михневич;

АРЖЕНТИНА: Емилиано Мартинес, Маркос Акуня, Кристиан Ромеро, Николас Отаменди, Науел Молина, Енцо Фернандес, Алексис Макалистър, Родриго де Пол, Лионел Меси (к), Анхел ди Мария, Хулиан Алварес;

Селекционер: Лионел Скалони;