Мексико отпадна инфарктно от Мондиала (ВИДЕО)

„Ацтеките“ напускат Катар заради голова разлика след 2 отменени попадения

Мексиканският национален отбор по футбол спечели с 2:1 последния си мач от групата срещу Саудитска Арабия, но въпреки това отпадна от Мондиал 2022.

„Ацтеките“ напускат Катар, макар да събраха 4 точки, с колкото вторият отбор в потока Полша се класира за осминафиналите.

Двата тима завършиха реми помежду си, така че головата разлика се оказа ключова за продължаването напред.

Две отменени заради засади попадения, както и едно в 95-ата минута на арабите, направи тази на Мексико отрицателна (-1), докато Полша падна от Аржентина с 0:2 и завърши с равен брой вкарани и допуснати - 2:2.

Така двата бързи гола срещу Саудитска Арабия, дело на Хенри Мартин (47) и на Луис Чавес (52), се оказаха недостатъчни на мексиканците за осминафинал и те си отиват вкъщи.

Иначе те започнаха вихрено срещата и още във 2-рата минута именно Чавес стреля неточно, а в 12-ата шут на Мохамед Кано от свободен удар премина над напречната греда.

В средата на първото полувреме Махамед Ал Уваис спаси нов опит за гол на Чавес. Четири минути преди почивката Лосано подаде към Орбелин Пинеда, но ударът му не беше точен.

В шестата минута на допълнителното време на първата част Али Ал Хасан беше близо до откриване на резултата.

Развръзката в двубоя дойде в самото начало на второто полувреме. В 47-ата минута, след центриране от ъглов удар, топката беше пратена на близката греда и Сесар Монтес с пета я насочи към Анри Мартин, който се разписа отблизо.

Само пет минути след това Луис Чавес от фаул от около 25 метра реализира за 2:0 във вратата на Саудитска Арабия.

В 57-ата минута попадение на Лосано беше отменено заради засада, а атаките на "ацтеките" продължаваха една след друга. В 87-ата минута нов гол на Уриел Антуна беше отменен заради засада.

Стигна се до петата минута на допълнителното време, когато саудитите достигнаха до решително попадение за развръзката в групата. Салем Ал Давсари се разписа във вратата, пазена от Гийермо Очоа, след двойно подаване с Хатан Бахебри.

Мексико зае третата позиция в крайното класиране, докато Саудитска Арабия завърши с 3 точки и е на последно място в група "С".

САУДИТСКА Арабия – МЕКСИКО 1:2
0:1 Хенри Мартин (48)
0:2 Луис Чавес (52)
1:2 Ал Давасари (90+5)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

САУДИТСКА Арабия: 21. Мохамед Ал-Овайс – 12. Сауд Абдулхамид, 4. Абдулела Ал-Амри, 5. Али Ал-Булайхи, 17. Хасан Ал-Тамбакти, 2. Султан Ал-Ганам, 9. Фирас Ал-Бурайкан, 15. Али Ал-Хасан, 23. Мохамед Кано, 10. Салем Ал-Даусари, 11. Салех Ал-Шехри;

Селекционер Ерве Ренар;

МЕКСИКО: 13. Гийермо Очоа, 3. Сесар Монтес, 15. Ектор Морено, 19. Хорхе Санчес, 23. Хесус Гаярдо,  4. Едсон Алварес, 17. Орбелин Пинеда, 24. Луис Чавес, 10. Алексис Вега, 20. Хенри Мартин, 22. Ървинг Лозано;