ОБЗОР: Балкан отпадна от ФИБА Европа (ВИДЕО)

След загуба от Керавнос в Кипър, всички отбори в групата завършиха с по 9 точки

Отборът на Балкан загуби от кипърския Керавнос с 61:82 (22:18, 7:21, 17:22, 15:21) като гост в Никозия в среща от шестия кръг в група D на турнира за Купата на ФИБА Европа по баскетбол за мъже и отпадна от надпреварата.

Поражението бе трето поредно за ботевградчани, които стартираха с три успеха в надпреварата, и им отреди последното, четвърто място в крайното подреждане.

И четирите тима в групата приключиха с еднакъв актив от по три победи и три загуби, а за следващия етап се класираха първите два - Керавнос и словашкият Патриоти Левице, който надигра като домакин чешкия Опава след обрат с 94:80. Кипърците оглавиха подреждането, втори завърши тимът на Патриоти, а Опава остана на трета позиция и отпадна.

Баскетболистите на Балкан започнаха силно двубоя и натрупаха 8 точки аванс в първите минути. Керавнос намали до 2 точки пасива си, а в края на първата част ботевградчани водеха с 22:18. Домакините заиграха по-агресивно и със серия от 14:2 до средата на втората четвърт обърнаха до 32:24. Тимът на Балкан отстъпваше в борбата под коша, затрудняваше се в нападение и отбеляза само 7 точки във втория период, а на почивката изоставаше с 29:39.

Българският тим не стартира убедително второто полувреме и Керавнос постепенно увеличи преднината си до 21 точки при 57:36 при оставащи 3 минути от третата част. С добри изяви на Калвин Годфри и Константин Тошков ботевградчани успяха да намалят до 15 точки пасива си, а преди последните 10 минути резултатът бе 61:46 в полза на Керавнос.

С тройка на Тошков Балкан свали разликата до 13 при 49:62 при оставащи 7 минути в двубоя. Мануел Суарес, Христо Захариев и Павлин Иванов също се разписаха за разлика от 13 точки, но баскетболистите на Керавнос отговаряха на всеки кош на ботевградчани и не позволиха авансът им да бъде намален повече до края на срещата.

Мануел Суарес бе най-резултанен за Балкан с 16 точки и 5 борби, а по 11 точки реализираха Константин Тошков и Павлин Иванов. За домакините се отличи Усман Крубали с 20 точки, 13 борби и 3 асистенции.