Драма, нерви, VAR и 0:0 за ЦСКА в Разград (ВИДЕО)

Отмениха дузпа на Лудогорец и гол на Левски

Лудогорец и Левски завършиха наравно 0:0 в последната за есенния полусезон среща от Първа лига.

Тя се проведе в Разград и бе отложена от 6-ия кръг като предложи много драма, нерви и няколко ключови намеси на системата VAR.

Първо с нейна помощ бе отменена дузпа за домакините, после гол на гостите, а след това такъв на разградчани не бе зачетен заради засада, за да вземат съперниците по точка от първия си сблъсък в рамките на 4 дни преди края на календарната година.

Така Лудогорец финишира с 43 точки, докато Левски събра 30, а ЦСКА стана есенен първенец с 44 в своя актив.

Мачът започна равностойно и в началните минути бе доста накъсан. Първото по-любопитно положение бе в 5-ата минута, когато Антон Недялков центрира, но нито един от неговите съотборници не успя да нанесе удар.

В 6-ата минута Кирил Десподов изпълни пряк свободен удар, Антон Недялков продължи топката с глава, но тя излезе в аут. Първият точен удар бе минута по-късно, когато Десподов центрира от фал и бе нанесен удар, който обаче не бе достатъчно опасен.

В 17-ата минута Филип Кръстев стреля от дистанция, но топката излезе в аут. В 22-ата минута Левски направи много добра атака. Марин Петков направи хубав пробив, центрира в наказателното поле, Георги Миланов стреля, но Пластун изби в ъглов удар.

Две минути по-късно Роналдо също се озова на добра позиция, но стреля слабо и встрани от вратата на Серджио Падт. В 25-ата минута Лудогорец направи бърза атака, Кирил Десподов овладя по фланга, влезе в наказателното поле и стреля, но топката бе избита в корнер.

В 31-ата минута Лудогорец направи изключително бърза атака. Кирил Десподов влезе в наказателното поле, опита пас към Игор Тиаго, който падна, игра с топката, после я върна към Рик. Бразилецът стреля, топката се удари в ръката на Ван дер Каап, която бе вдигната високо и реферът показа бялата точка. След намесана на ВАР съдията отмени първоначалното си решение и играта бе подновена при резултат 0:0.

Така първото полувреме в крайна сметка приключи без попадения, а след паузата всеки от отборите реализира по веднъж, но първо голът на „сините“ бе отменен след намеса на VAR заради нарушение в атака на Георги Миланов, а после в реално време бе отсъдена засада след точен удар на домакините.

Иначе Левски натисна Лудогорец през втората част и успя да стигне до гол, който обаче бе отменен. В 62-та минута Георги Миланов стреля от дъгата и топката рикошира в гърба на Роналдо, след което прехвърли Серджио Падт и влезе в мрежата. Халфът на Левски обаче удари в лицето играч на Лудогорец преди шута и Тодоров отсъди нарушение след нов видеопреглед.

Левски създаде следващото си положение в 70-ата минута. Влезлият като резерва Ивелин Попов дриблира в наказателното поле и подаде наляво за Марин Петков, който отправи диагонален удар. Топката обаче се отби от гредата и резултатът остана равен.

В 80-ата минута и Лудогорец получи отлична възможност да вкара първия гол в мача. След разбъркване в наказателното поле на Левски топката попадна в Доминик Янков на отлична позиция, но халфът на домакините стреля неточно.

Филип Кръстев също направи сериозен пропуск за Левски три минути по-късно и така "сините" не успяха да спечелят в Разград. Те имат едва 30 точки и изостават с две от петия в класирането Славия.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 16. Аслак Фон Витри, 24. Оливие Вердон, 32. Игор Пластун, 3. Антон Недялков, 6. Якуб Пьотровски, 30. Педро Нареси, 73. Рик Джонатан, 95. Каули Оливейра, 11. Кирил Десподов, 9. Игор Тиаго

Резерви: 12. Симон Слуга, 4. Сисиньо, 8. Клод Гонзалвеш, 10. Матиас Тисера, 20. Густаво Нонато, 37. Бърнард Текпетей, 64. Доминик Янков

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 23. Сонко Сундберг, 12. Адбдулахли Шеху, 8. Адриан Краев, 7. Георги Миланов, 30. Филип Кръстев, 18. Роналдо, 17. Уелтон, 88. Марин Петков

Резерви: 99. Иван Андонов, 4. Нейтън Олдър, 6. Цунами, 10. Ивелин Попов, 14. Илиян Стефанов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 17. Асен Митков

Рефер: Станислав Тодоров;