ПЪЛЕН НАПРЕД! Мощна Франция разби Полша (ВИДЕО)

"Петлите" биха с 3:1, Мбапе над всички

Франция победи Полша с 3:1 в осминафинален мач на Световното първенство в Катар. Головете за "петлите" отбелязаха Оливие Жиру и на два пъти Килиан Мбапе. За "Дружина Полска" точен бе Роберт Левандовски в 98-та минута от дузпа. Нападателят на Барселона първоначално пропусна от бялата точка, но съдията нареди изпълнението да бъде повторено и той не сгреши. Жиру стана футболистът с най-много голове за националния отбор на Франция, а Мбапе поведе сред реализаторите на Мондиал 2022 с 5 попадения.

Още в 4-та минута Антоан Гризман изпълни чудесно корнер, при който Рафаел Варан атакувата топката с глава, но ударът на централния защитник на "петлите" премина над напречната греда. В 13-та минута Орелиан Чуамени опита силен удар от много сериозна дистанция, но Войчех Шчесни бе на добра позиция и успя да избие. Малко след това Осман Дембеле направи добър самостоятелен пробив, влизайки към вътрешността на терена и опита изстрел с левия крак, но вратарят на Полша улови без проблеми.

Килиан Мбапе навлезна в наказателното поле на Полша в 35-та минута и направи страхотен финт, изпращайки Мати Кеш на земята, но ударът на нападателя бе отразен от Шчесни. Малко след това Полша имаше най-чистото положени в мача, когато Пьотр Жиелински получи на точката на дузпата и опита изстрел от близка дистанция, но Юго Лорис успя да спаси, последва добавка от Камински, но Рафаел Варан изчисти от голлинията.

В 44-та минута Килиан Мбапе достави прецизно подаване на Оливие Жиру, който съумя да се измъкне от засадата и да завърши с левия, за да открие резултата в полза на "петлите".

Второто полувреме започна с опит на Антоан Гризман от свободен удар да застраши вратата на Полша, но Войчех Шчесни внимаваше и изби топката. Малко след това Килиан Мбапе направи хубав самостоятелен пробив и накрая завърши с удар извън наказателното поле, но след получилия се рикошет, топката излезна в корнер.

В 58-та минута Оливие Жиру вкара невероятен гол със задна ножица, но съдията малко преди това даде сигнал за нарушение на Рафаел Варан срещу вратаря на Полша Войчех Шчесни.

Нова контраатака на Франция в 74-та минута, при която Килиан Мбапе получи топката от Осман Дембеле на границата на наказателното поле, а нападателят овладя и отправи изключително силен удар, не оставяйки шанс на Войчех Шчесни - 2:0.

Килиан Мбапе получи в наказателното поле от Маркус Тюрам, измъкна се от своя пазач и отправи страхотен удар, който влетя в мрежата на Войчех Шчесни, който нямаше как да реагира. Феноменално изпълнение!

Аркадиуш Милик опита акробатично изпълнение след отбита топка, но ударът се отклони от дясната греда на Юго Лорис и излезна в аут. Късмет за Франция!

Стартови състави:

Франция: 1. Юго Лорис, 22. Тео Ернандес, 18. Дайо Упамекано, 4. Рафаел Варан, 5. Жул Кунде, 14. Адриен Рабио, 8. Орелиан Чуамени, 7. Антоан Гризман, 11. Осман Дембеле, 10. Килиан Мбапе, 9. Оливие Жиру

Треньор: Дидие Дешан

Треньор: Чеслав Михневич

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)