Англия уреди мегасблъсък с Франция (ВИДЕО)

След класически успех над Сенегал

Английският национален отбор по футбол се класира за четвъртфиналите на Мондиал 2022.

Британците победиха с класическото 3:0 състав на Сенегал и така уредиха сблъсък с шампиона Франция.

Точни на стадион „Ал Бейт” в неделя вечер бяха Джордан Хендерсън (38), Хари Кейн (45+3) и Букайо Сака (57), а с две асистенции се отчете Фил Фоудън.

Срещата изненадващо започна с натиск на Сенегал. Африканският тим, лишен от голямата си звезда Садио Мане за финалите в Катар, предложи много динамичен футбол и създаде първите 2 голови опасности.

В 22-ата минута Хари Магуайър сгреши при изнасянето на една топка и тя стигна до Исмаила Сар, чийто изстрел от вратарското поле обаче разочарова.

Не след дълго вратарят на „трите лъва“ Джордан Пикфорд трябваше да показва класа, за да запази нулевото равенство и го стори по най-добрия начин, избивайки с една ръка удар отблизо.

После обаче, малко неочаквано с оглед показаното на терена, Англия успя да поведе. В 38-ата минута Джуд Белингам получи пас и много точно намери в наказателното поле Джордан Хендерсън, който от движение не остави шансове на Едуард Менди – 1:0.

Попадението даде самочувствие на англичаните и те заиграха по-добре, което доведе до второ тяхно попадение в самия край на първото полувреме.

В 3-ата минута на добавеното време, след отлична контраатака, Фил Фоудън подаде към Хари Кейн. Капитанът на британците напредна и с шут по диагонала вкара своя първи гол на Мондиала.

Така почивката дойде при резултат 2:0, а втората част започна с тройна смяна в отбора на Сенегал и няколко добри минути за африканците.

След това обаче Англия пое инициативата. В 53-ата минута Букайко Сака не улучи вратата от удобна позиция, а само 3 по-късно Кейн стреля от дистанция в ръцете на Менди.

Вратарят първо изпусна топката, но след това я улови, ала не след дълго отново бе матиран. В 57-ата минута Фоудън проби отлично и асистира на Букайко Сака, който оформи класиката със своя трети гол в Катар.

След това Сенегал се опита да отбележи почетен гол, но защитата на „трите лъва“ не допусна това и в крайна сметка срещата приключи при резултат 3:0.

Това означава, че на 10-и декември от 21:00 часа Англия ще се изправи срещу защитаващия титлата си тим на Франция в спор за място на полуфиналите.

АНГЛИЯ – СЕНЕГАЛ 3:0
1:0 Джордaн Хендерсън (38)
2:0 Хари Кейн (45+3)
3:0 Букайо Сака (57)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Англия: 1. Пикфорд, 2. Уокър, 3. Люк Шоу, 4. Райс, 5. Стоунс, 6. Магуайър, 8. Хендерсън, 17. Сака, 22. Белингам, 20. Фоудън, 9. Кейн (к);

Селекционер: Гарет Саутгейт;

Сенегал: 16. Едуард Менди, 3. Кулибали (к), 22. Диало, 14. Якобс, 21. Сабали, 6. Нампалис Менди, 11. Цис, 15. Диата, 18. Сар, 13. Ндиае, 9. Диа;

Селекционер: Алиу Сисе.