Левски с пета победа в НБЛ

"Сините" надвиха с 83:69 Академик Пловдив

Левски победи с 83:69 (14:20, 22:22, 27:13, 20:14) Академик Пловдив като гост в мач от деветия кръг на НБЛ. Успехът е пети за „сините“, които имат и три загуби в сметката си. Пловдивчани са с баланс 1-7.

Мачът в Пловдив започна добре за домакините, които успяха да спрат баскетболистите на Димитър Ангелов в първите 10 минути на паркета. Те си осигуриха крехък аванс от 6 точки, който успяха да удържат до почивката. След нея обаче гостите успяха да наложат темпото си и бързо излязоха напред в резултата, като преди заключителната четвърт вече бяха с преднина от 8 точки, които да края на мача успяха да увеличат до 14.

Алън Арнет беше най-резултатен за Левски с 20 точки, Джон Флорвиъс завърши с дабъл-дабъл – 18 точки и 10 борби, по 13 вкараха Лъчезар Димитров и Златин Георгиев, който добави и 13 борби към статистиката си.

За Академик Пловдив Омар Крайем се разписа с 27 точки, 9 добави Томислав Минков.